E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Podhale
 Regiony Podhala
   gm. Bukowina Tatrz.
   gm. Nowy Targ i Szaflary
   gm. Kościelisko
   gm. Poronin
   gm. Czarny Dunajec
   gm. Biały Dunajec
   gm. Zakopane
Warto odwiedzić
Wycieczki po Podhalu
 Folklor podhalański
   Gwara góralska
   Muzyka
   Taniec
   Zwyczaje
   Strój regionalny
    Śpiewnik góralski
   Budownictwo
   Sztuka
   Pasterstwo
   Oscypek
   Ciupaga
   Górale
   Kuchnia
   Legendy
   Owczarek podhalański
 Kultura i sztuka
   Muzyka
   Malarstwo
   Rzeźba
   Literatura
   Architektura
   Artyści
 Imprezy w regionie
 Aktywny wypoczynek
    Rowery
      Trasy krótkie
      Trasy średnie
      Trasy długie
      Lista podjazdów
      Trasy powiatowe
      Na Słowacji TANAP
      Na terenie TPN
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Powiat Tatrzański
Aktualności
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Trasy średnie
Wokół Gorc - 130,1km


Startujemy w Nowym Targu. Jedziemy drogą na Nowy Sącz, mijamy Waksmund, Ostrowsko, Łopuszną, Harklową i Dębno by w końcu zobaczyć Zalew Czorsztyński. Przejeżdżamy most nad Dunajcem i dalej jedziemy hopkami góra-dół przez Maniowy, Mizerną i Kluszkowce aż do podjazdu pod Snoskę. Tu czeka nas 1.6km podjazdu o średnim nachyleniu 6.1%. Za to potem w nagrodę mamy 9km zjazdu :) do Krościenka. Następnie długi odcinek po płaskim przez Tylmanową do Zabrzeża, po którym jedzie się bardzo miło i szybko, szczególnie w grupie, na dodatek prawie cały czas jedziemy wzdłuż Dunajca. Jedynym mankamentem może się okazać duża ilość samochodów... Co dobre jednak szybko się kończy i w Zabrzeżu skręcamy z głównej drogi w lewo za stacją benzynową i kierujemy się na Mszanę Dolną. Tu zaczyna się podjazd, który ciągnie się przez 20km, nie jest to jednak jakiś bardzo trudny i wymagający podjazd, jedynie sama końcówka pod Lubomierz sprawi, że trochę więcej trzeba się zmęczyć. Za to potem w nagrodę mamy 16km zjazdu. Trasa od Zabrzeża wiedzie przez Kamienicę, Szczawę i wspomniany Lubomierz do Mszany Dolnej. W Mszanie skręcamy na światłach w lewo, a po przejechaniu niecałego kilometra znowu skręcamy w lewo odbijając z drogi na Bielsko na drogę do Rabki. Teraz została nam tylko jazda pod górę po takich hopkach. W Rabce skręcamy w lewo do centrum i kierujemy się na Chabówkę, następnie przejeżdżamy pod zakopianką i kierujemy się na Rabę Wyżną przez Rokiciny. Za Rabą Wyżną odbijamy w lewo na Sieniawę. Od Mszany Dolnej droga cały czas się wznosi, na końcu Sieniawy jest kawałek dość sztywnego podjazdu. W pewnym momencie główna droga prowadzi ostrym łukiem w lewo ale my jedziemy jeszcze kawałek prosto do góry, potem przez bardzo wąski mostek nad torami i dalej do góry po niezbyt dobrej nawierzchni. Następnie w dół po podobnie podłej jakości nawierzchni i w końcu wjeżdżamy w Pyzówkę. Zjeżdżamy dość stromym zjazdem w dół, a na dole droga rozchodzi się na lewo i prawo. My wybieramy opcję w lewo do góry. Tu jest krótki odcinek ładnego asfaltu, który niestety na górze się kończy. potem zjeżdżamy w dół, mijamy z lewej Morawczynę, lekki podjazd, następnie zjazd do Trutego, odcinek prostej i jesteśmy w Ludźmierzu. Przejeżdżamy przez cały Ludźmierz i dojeżdżamy do drogi głównej, na której skręcamy w lewo. Jeszcze kawałek i jesteśmy z powrotem w Nowym Targu.


http://www.zuz.mom.pl/rower

dystans:   130,1km
czas:   4:33h
prędkość średnia:   28,5km/h
wysokość minimalna:   390m
wysokość maksymalna:   756m
przewyższenie:   1025m
rodzaj trasy:   dosyć trudna
uwagi:   Trasa jest atrakcyjna widokowo - część prowadzi wzdłuż Zalewu Czorsztyńskiego. Jedynym jej mankamentem jest dość duży ruch na drodze, dlatego zalecam jazdę w większej grupie - zawsze to bezpieczniej...

«« Powrót do listy
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2109Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024