E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Poprzedni miesiąc 08 / 2017 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 13-08-2017
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń     Poprzednie wydarzenie    Następne wydarzenie

 V Międzynarodowa WYSTAWA Psów Rasowych
     Data:  2017-08-12 - 2017-08-13

Zakopiański oddział Związku Kynologicznego w Polsce już po raz piąty organizuje Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która w tym roku odbędzie się w dn. 12-13 sierpnia na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach.

Jest to wydarzenie nietuzinkowe w kulturalno-sportowo-regionalnym krajobrazie imprez organizowanych w okresie wakacyjnym na terenie Podhala. Międzynarodowy charakter wystawy nadaje jej wysoką rangę, podkreślaną przez kynologów oraz właścicieli czworonogów, nobilituje oddział i podnosi prestiż regionu. Jest wyrazem podziwu dla różnorodności ras i maści czworonogów, okazją do pogłębiania wiedzy kynologicznej i uprawiania sportów kynologicznych, które sprawiają radość zarówno psom, jak i właścicielom. Wreszcie - w niebanalny sposób wpisuje się w promocję naszego regionu i kultury - wystawa w regionalnej oprawie promuje góralską muzykę, stroje, gwarę, a także rodzimą rasę owczarka podhalańskiego.

Na wystawę corocznie zgłaszanych jest ok. 200 ras psów, co przekłada się na ok. 1500 psów z całego świata. Są to zarówno rasy popularne, takie jak owczarki, dogi, jamniki, labradory, gończe czy pudle, ale też rzadko spotykane na co dzień a nawet egzotyczne: basenji, pies faraona, nagi pies peruwiański, łajki, komondory, chow chow czy chiny japońskie.

Wystawa trwa dwa dni, codziennie o godz. 10.00 zaczyna się sędziowanie, kiedy to w wyodrębnionych specjalnie ringach można podziwiać konkurencje piesków ocenianych przez wybitnych sędziów kynologicznych z kraju i z zagranicy. Ok. godz. 14.30 rozpoczynają się widowiskowe konkurencje finałowe, podczas których prezentują się najpiękniejsze psy całej wystawy.

Zapraszamy serdecznie właścicieli i miłośników piesków, a także wszystkich, którzy w niekonwencjonalny sposób chcą spędzić drugi weekend sierpnia - atrakcji i wrażeń na pewno nie zabraknie!

  «« Poprzednie wydarzenie   Następne wydarzenie »» 
Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    130
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017