ŚRODA/WEDNESDAY |
WYDARZENIE / EVENT |
MIEJSCE / VENUE |
10.00 - 14.00 |
Pokazy filmowe (filmy w oryginale z angielskimi napisami) / Mountain Film Screenings |
Kino Giewont |
14.15 - 17.15 |
Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings |
Kino Giewont |
17.30 - 18.30 |
"Duchy Miejsca" - prezentacja Huberta Jarzębowskiego o Cmentarzu Symbolicznym pod Osterwą / Hubert Jarzębowski about Ostrava Symboic Cemetery |
Kino Giewont |
18.30 - 19.30 |
W świecie tatrzańskich i alpejskich ścian - spotkanie z Miro Peto / In the world of Tatra Mountains and Alpine Walls - meeting with Miro Peto
|
Kino Giewont |
18.00 - 19.00 |
Otwarcie wystawy Jacek & Ania Winkler – obrazy i zdjęcia / Opening of the exhibition Jacek & Annia Winkler Pictures and Photos |
Galeria Antoniego Rząsy |
19.30 - 20.30 |
Wspomnienie słowackiego himalaisty Petera Šperki / In memoriam of Peter Šperka |
Kino Giewont |
21.00 - 22.00 |
Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings |
Kino Giewont |
22.00 - 23.00 |
Górskie Kino Nocne - filmy w reż. Jerzego Surdela / Mountain Cinema by Night - Jerzy Surdel's films |
Kino Giewont |
|
|
|
CZWARTEK/THURSDAY |
WYDARZENIE / EVENT |
MIEJSCE / VENUE |
10.00 - 14.00 |
Pokazy filmowe (filmy w oryginale z agnielskimi napisami) / Mountain Film Screenings |
Kino Giewont |
14.15 - 16.30 |
Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings |
Kino Giewont |
16.00 - 17.30 |
Górski Czwartek Literacki dla Dzieci - wokół książki „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce” Anny Czerwińskiej –Rydel. Zajęcia plastyczne – budowanie ekologicznej makiety Tatr. |
Miejska Biblioteka Publiczna ul. Zborowskiego 1 |
16.45 - 17.45 |
Nieobecne Miasto. Przewodnik po nieznanym Zakopanem - spotkanie z autorami książki: Maciejem Krupą, Piotrem Mazikiem, Kubą Szpilką |
Kino Giewont |
18.00 - 19.00 |
Patagoński Sen, spotkanie z Michałem Sabovčikiem / Patagonian Dream - meeting with Michal Sabovčik |
Kino Giewont |
18.00 - 19.30 |
Otwarcie wystawy "Na wymarzonych ziemiach Don Bosco - Alberto Maria de Agostini od Piemontu do Ameryki Południowej" / Opening of the exhibition "Through Don Bosco’s dreamed lands – Alberto Maria de Agostini from Piemont to South America” |
Willa Koliba - Muzeum Stylu Zakopiańskiego |
19.15 - 21.45 |
Czarodziejska Góra – niezwykła opowieść o Adamie Jacku Winklerze, po pokazie spotkanie z Anną i Marią Winkler / The Magic Mountain – Adam Jacek Winkler’s incredible history, after the screening meeting with Anna and Maria Winkler |
Kino Giewont |
22.00 - 23.00 |
Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings |
Kino Giewont |
|
|
|
PIĄTEK / FRIDAY |
WYDARZENIE / EVENT |
MIEJSCE / VENUE |
10.00 - 14.00 |
Pokazy filmowe (filmy w oryginale z agnielskimi napisami) / Mountain Film Screenings |
Kino Giewont |
14.15 - 18.00 |
Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings |
Kino Giewont |
16.00 - 16.45 |
K2. In Memoriam Tadeusz Piotrowski – spotkanie z Danutą Piotrowską / meeting with Danuta Piotrowska |
Kino Sokół |
17.00 - 18.30 |
"Alpejscy wojownicy" - spotkanie z Bernadette McDonald, Viki Grošelj i Stipe Bozic o słoweńskim alpinizmie / "Alpine Warriors" - meeting with Bernadette McDonald Viki Grošelj and Stipe Bozic about slovenian alpinism |
Kino Sokół |
19.00 - 20.30 |
Sztuka teatralna „Pavla nad Przepaścią” w wykonaniu słoweńskiego Teatru Mladinsko / Theatre play by slovenian Theatre Mladinsko „Pavola above the precipice” (Teatr Witkacego) |
Teatr Witkacego |
19.00 - 20.30 |
Spotkanie z Januszem Gołębiem / Meeting with Janusz Gołąb |
Kino Sokół |
20.30 - 22.00 |
Na tropie Śnieżnej Pantery - spotkanie z Andrzejem Bargielem / On the trail of Snow Leopard - meeting with Andrzej Bargiel |
Kino Sokół |
|
|
|
SOBOTA / SATURDAY |
WYDARZENIE / EVENT |
MIEJSCE / VENUE |
od 10.00 |
Puchar Polski w Boulderingu - start eliminacji / Bouldering National Cup |
Plac Niepodległości |
9.00 - 11.45 |
Pokazy filmowe / Film screenings |
Kino Sokół |
11.00 - 12.00 |
Konferencja prasowa 12.SzFG / Press Conference of 12th Mountain Film Meetings |
|
12.00 i 16.00 |
Pokazy akrobacji na linie highline / Highline show |
STRH Cafe&Gallery |
12.00 - 18.00 |
Międzynarodowy konkurs filmowy / Mountain Film Competition Screenings |
Kino Giewont |
12.30 - 13.30 |
W pogoni za marzeniami - podróż z Mateuszem Haładajem do Hiszpanii / Chasing my dreams – Mateusz Haładaj’s journey to Spain |
Kino Sokół |
13.30 - 14.30 |
Lot koło Nagiej Damy - spotkanie z Moniką Rogozińska o Nanga Parbat /A flight around a Naked Lady - meeting with Monika Rogozińska about Nanga Parbat |
Kino Sokół |
14.00 - 15.00 |
Avaluator - prezentacja strategii lawinowej. Marcin Kacperek grupa przewodnicka Freerajdy /AVALUATOR - presentation of avalanche startegy. Marcin Kacperek - FREERAJDY guides team |
STRH Cafe&Gallery |
15.00 - 16.30 |
W 30. rocznicę zdobycia przez Wandę Rutkiewicz K2 - spotkanie z himalaistkami Christine de Colombel i Diną Štĕrbovą / 30th anniversary of the K2 ascent by Wanda Rutkiewicz - meeting with Christine de Colombel and Dina Štĕrbova |
Kino Sokół |
16.45 - 17.45 |
Spotkanie z Alexem Txikonem / Meeting with Alex Txikon |
Kino Sokół |
18.00 - 19.00 |
Spotkanie z Johnem Porterem / "One day as a Tiger" - meeting with John Porter |
Kino Sokół |
19.15 - 20.15 |
Polski Himalaizm Zimowy - K2, spotkanie z Januszem Majerem, Krzysztofem Wielickim i uczestnikami programu / Polish Winter Himalaizm program - K2 - meeting with Janusz Majer, Krzysztof Wielicki and participants of the program |
Kino Sokół |
20.30 - 22.00 |
Pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat - spotkanie z Simone Moro i Alexem Txikonem, spotkanie poprowadzi Piotr Pustelnik / The first winter ascent of Nanga Parbat - meeting with Simone Moro and Alex Txikon, the meeting will be conducted by Piotr Pustelnik |
Kino Sokół |
22.00 |
Impreza 12.SzFG - 20. rocznica zdobycia Korony Himalajów i Karakorum przez Krzysztofa Wielickiego / Festival's party - 20th anniversary of the Crown of Himalayas and Karakorum by Krzysztof Wielicki |
STRH Cafe&Gallery |
|
|
|
NIEDZIELA / SUNDAY |
WYDARZENIE / EVENT |
MIEJSCE / VENUE |
od 10.00 |
Puchar Polski w Boulderingu - start półfinałów / Bouldering National Cup |
Plac Niepodległości |
9.00 - 12.00 |
Pokazy filmowe / Film screenings |
Kino Sokół |
9.00 - 11.30 |
Pokazy filmowe / Film screenings |
Kino Giewont |
od 11.00 |
Wycieczka bez programu w stylu retro / Retro style mountain excursion |
Cafe „Roma” u wylotu Doliny Strążyskiej |
12.00 - 13.00 |
Panel dyskusyjny PZA / Discussion panel by Polish Polish Mountaineering Association |
Kino Giewont |
13.00 -14.30 |
Gala 12.SzFG, rozdanie nagród i premierowy pokaz archiwalnego filmu "Na dachu świata" z pierwszej wyprawy na K2 z 1909 roku / Awarding ceremony and first screening of the archive film "On the roof of the world" from the first expedition to K2 |
Kino Sokół |
14.30 - 15.30 |
Kukuczka – opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście - panel dyskusyjny / Kukuczka - the story about the most famous Polish Himalaist - panel discussion |
Kino Sokół |
15.45 - 17.00 |
Ostatni z wielkich - spotkanie o Andrzeju Zawadzie prowadzone przez Krzysztofa Wielickiego / The Last of the Great - meeting about Andrzej Zawada lead by Krzysztof Wielicki |
Kino Sokół |
17.00 - 18.00 |
Korona Ziemi czyli szczęśliwa dziewiątka - spotkanie z Moniką Witkowską / Seven Summits my Happy Number Nine - meeting with Monika Witkowska |
Kino Sokół |
17.00 - 18.00 |
Chiński Maharadża - sztuka teatralna na podstawie książki Wojtka Kurtyki (spektakl w j. słowackim) / Chinese Maharaja - theatre play based on the book by Voytek Kurtyka |
Kino Giewont |
18.30 - 23.00 |
Pokazy nagrodzonych filmów 12.SzFG / Screenings of the awarded films |
Kino Giewont |
18.30 - 23.00 |
Pokazy nagrodzonych filmów 12.SzFG / Screenings of the awarded films |
Kino Sokół |