E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Kalendarz imprez - Zakopane, Tatry i Podhale
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Poprzedni miesiąc 05 / 2015 Następny miesiąc

Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
    wydarzenia w dniu: 16-05-2015
   ««Powrót do kalendarza | Powrót do listy wydarzeń     Poprzednie wydarzenie    Następne wydarzenie

 NOC MUZEÓW W MUZEUM TATRZAŃSKIM
     Data:  2015-05-16

16 maja 2015 r. w Zakopanem odbędzie się kolejna edycja „Nocy Muzeów”. Muzeum Tatrzańskie również przygotowuje na ten wieczór sporo atrakcji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem i do udziału w proponowanych wydarzeniach.

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego
(czynny 20:00-24:00)
Zakopane, ul. Krupówki 10
 
20:00 Kwiat Jednej Nocy, czyli co nieco o paprociachgawęda ze slajdami. Paprocie to interesująca grupa roślin nie tylko z punktu widzenia botanika. O ich znaczeniu i wykorzystywaniu przez człowieka, który chce być zdrowy, szczęśliwy i bogaty, który upiększa swoje otoczenie czerpiąc z natury, a przede wszystkim o czarodziejskim, tajemniczym kwiecie paproci - opowiedzą kustosze: działu przyrody (Grażyna Cisło) i działu etnografii (Anna Kozak).
 
21:00Tatrzańskie opowieści na Noc Muzeów – Tytus Chałubiński.Wojciech Szatkowski – specjalista ds. edukacji – poprowadzi zwiedzających gmach główny Muzeum Tatrzańskiego ścieżką Tytusa Chałubińskiego po Zakopanem jego czasów. Opowieści zostaną zilustrowane fragmentami filmów, a także autentycznymi przedmiotami ze zbiorów Muzeum.
 
22:45Tatrzańskie opowieści na Noc Muzeów – Mariusz Zaruski. Po „Wycieczce z Tytusem Chałubińskim” przyjdzie czas na opowieść o generale Mariuszu Zaruskim. O wszechstronności tego niezwykłego człowieka nie sposób opowiedzieć, ale wyzwania i tym razem podejmie się Wojciech Szatkowski.
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (czynne 20:00-24:00)
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 
20:30 – zwiedzanie z przewodnikiem
 
21:45 – Witkiewiczowie na szklanych negatywach. Stanisława i Stanisława Ignacego Witkiewiczów znają wszyscy. A ciocia Żeni i ciocia Mery? O nich i innych członkach rodu, na podstawie zdjęć z oryginalnych szklanych płytek przekazanych Muzeum Tatrzańskiemu przez samą Dziudzię Witkiewicz, opowie kierownik biblioteki Muzeum Tatrzańskiego Danuta Janusz.
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje (czynne 20:00-24:00)
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, Droga do Rojów 6
 
21:00 – zwiedzanie z przewodnikiem
 
22:00 – zwiedzanie z przewodnikiem
 
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (czynna 20:00-24:00)
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
21:00 – Niezwykłe życie „Króla Ajnów” – Bronisława Piłsudskiego. W „Noc Muzeów” dr Jerzy Roszkowski pochyli się nad postacią Bronisława Piłsudskiego – starszego brata Józefa. Dlaczego Ajnowie? Skąd się wziął Sachalin w jego życiorysie? Na te i wiele innych pytań odpowiedź będzie można usłyszeć 16 maja w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza.
 
23:00 – zwiedzanie z przewodnikiem
 
Galeria Władysława Hasiora (czynna 20:00-24:00)
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
21:00Ćwiczenia z portretu. Specjalnie dla Muzeum Tatrzańskiego uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem tworzą własne dzieła sztuki. Efekty ich pracy po raz pierwszy będzie można zobaczyć właśnie w „Noc Muzeów” w Galerii Władysława Hasiora. Projekt koordynuje Julita Dembowska.
 
22:30zwiedzanie z przewodnikiem
 
Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich (czynna 20:00-24:00)
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, Droga na Koziniec 8
 
20:00 – 24:00 – zwiedzanie największej wystawy „Roku Witkiewiczów” zatytułowanej Anioł i Syn. 30 lat dialogu Stanisława i Stanisława Ignacego Witkiewiczów. Tematem przewodnim wystawy jest wzajemne, prawie 30-letnie, współistnienie obu artystów. Obok tradycyjnie eksponowanych dzieł malarskich i fotograficznych, ważną część ekspozycji stanowią instalacje multimedialne. Kuratorem wystawy jest znany witkacolog Stefan Okołowicz.
 
Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka (czynne 18:00-22:00)
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Tetmajera 15
 
18:00 – Z wizytą w świecie Koziołka Matołka (ilość miejsc ograniczona; zapisy pod adresem: ohadowska@muzeumtatrzanskie.pl). Wszystkie dzieci obecne na spotkaniach w willi Opolanka, siedząc na poduchach, słuchając opowieści o Koziołku Matołku i uruchamiając wyobraźnię, będą mogły przenieść się w świat bohatera wieczoru. Zaprezentowana bajka będzie inspiracją do stworzenia własnej bajkowej ilustracji. Ponadto przewidziana jest niespodzianka. Spotkania poprowadzą: Olga Hadowska i Valérie Debruche.
 
19:30Z wizytą w świecie Koziołka Matołka (ilość miejsc ograniczona; zapisy pod adresem: ohadowska@muzeumtatrzanskie.pl). Wszystkie dzieci obecne na spotkaniach w willi Opolanka, siedząc na poduchach, słuchając opowieści o Koziołku Matołku i uruchamiając wyobraźnię, będą mogły przenieść się w świat bohatera wieczoru. Zaprezentowana bajka będzie inspiracją do stworzenia własnej bajkowej ilustracji. Ponadto przewidziana jest niespodzianka. Spotkania poprowadzą: Olga Hadowska i Valérie Debruche.
 
21:00 – zwiedzanie z przewodnikiem
 
Dwór w Łopusznej (czynny 20:00-22:00)
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Łopuszna, ul. Gorczańska 2
 
20:00Miecz rycerski z czorsztyńskiego zamku z wizytą w Łopusznej. Lesław Dall z Muzeum Tatrzańskiego opowie niezwykłą historię i zaprezentuje unikatowy, nigdy dotąd nieeksponowany miecz średniowieczny z Czorsztyna, znajdujący się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego od 1945 r.
 
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.

więcej o wydarzeniu na stronie: www.muzeumtatrzanskie.pl  
  «« Poprzednie wydarzenie   Następne wydarzenie »» 
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1870




Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024