E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
Razem dla Andrzeja Brandstattera
(żródło: )

Wszyscy znamy dobrze Andrzeja Brandstattera oraz jego działalność. Andrzej to pieśniarz, tancerz i autor tekstów. Jest także twórcą zespołów Krywań i Hawrań, z którymi wytańczył i wyśpiewał wiele nagród na festiwalach.   Andrzej, ze swoją Fundacją, od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z Podhala, a także z innych stron Polski. Są w różnym wieku, pochodzą z różnych regionów, niektórzy z nich to osoby niepełnosprawne. Wszystkich łączy wspólna pasja – śpiewanie, co możemy usłyszeć na corocznych Wierchowych Spotkaniach w Zakopanem (www.fundacjaproartis.pl).   Obecnie Andrzej boryka się z ciężką chorobą, która w ostatnim roku bardzo postąpiła. Konieczne są rehabilitacje.   Do tej pory pomagał innym, teraz my pomóżmy Andrzejowi, aby mógł przyjechać na kolejne Wierchowe Spotkania!
( 16 Stycznia 2017)
"Królewskie Pasje" - wystawa poświęcona postaci Mieczysława Króla-Łęgowskiego
(żródło: )

W piątek 20 stycznia będzie miało miejsce otwarcie niecodziennej wystawy poświęconej postaci zmarłego niedawno Mieczysława Króla-Łęgowskiego. W imieniu Wójta Gminy Kościelisko, Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko, oraz rodziny i przyjaciół artysty zapraszamy serdecznie. Zbiory będzie można oglądać od 15.01. – 31.03.2017r. w Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku.
( 16 Stycznia 2017)
X PARADA GAZDOWSKA W KOŚCIELISKU
(żródło: )

Gmina Kościelisko, Gminy Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, Związek Podhalan Oddział Kościelisko oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Kościelisku zapraszają na X Paradę Gazdowską. Parada Gazdowska odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017r., o godz. 12.00 na Polanie Sywarne w Kościelisku.
( 14 Stycznia 2017)
Góralskie Kolędowanie w Podczerwonem
(żródło: )

Dziecięcy zespół "Śleboda" z Podczerwonego i Koniówki serdecznie zaprasza na Góralskie Kolędowanie, które odbędzie się 6 stycznia 2017 r. w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Podczerwonem po Mszy Świętej o godz. 10.30. Po zakończeniu kolędowania będzie można złożyć datki na rzecz dzieci należących do zespołu. "Podźmy syćka Podholanie, witać Boga na tym sianie"
( 5 Stycznia 2017)
Parada Gazdowska 2017
(żródło: )

Koordynatorem Parady Gazdowskiej w 2017 roku jest Gmina Poronin. Parada Gazdowska to cykl imprez organizowanych w gminach podhalańskich. Oto harmonogram: 15 stycznia 2017 – Kościelisko 22 stycznia 2017 – Szaflary 29 stycznia 2017 – Poronin 5 lutego 2017 – Ludźmierz 12 lutego 2017 – Bukowina Tatrzańska 19 lutego 2017 – Biały Dunajec 26 lutego 2017 – Zakopane   Źródło: www.poronin.pl
( 2 Stycznia 2017)
XIX Gminny Konkurs Jasełek i Grup Kolędniczych
(żródło: )

Konkurs odbędzie się w dniu  11-12  stycznia 2017 r . Rozpoczęcie o godz. 9.00 w sali widowiskowej CKIP (remiza OSP w Czarnym Dunajcu). Regulamin oraz karta zgłoszenia pod linkiem: gminny_konkurs_jaselek_i_grup_koledniczych
( 2 Stycznia 2017)
III Orszak Trzech Króli - Chochołów
(żródło: )

6 stycznia 2017 r.  Chochołów Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Św. Jacka w Chochołowie. Następnie orszak przejdzie na plac przed kościołem, a stamtąd do budynku szkoły podstawowej, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie oraz występ góralskich jasełek.
( 2 Stycznia 2017)
Koncert Noworoczny Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej
(żródło: )

Zapraszamy serdecznie na Koncert Noworoczny Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej.Po raz pierwszy w Kościelisku! Gwiazdami wieczoru będą: Agnieszka Przekupień, Jakub Pawlik - śpiew oraz Janusz Miryński - skrzypce. Prowadzenie - Agnieszka Kreiner. Zagramy 1 stycznia 2017 o godz. 19 w sali WDW Rewita, ul. Nędzy Kubińca 101, Kościelisko
( 31 Grudnia 2016)
Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 128 - Silny mróz
(żródło: )

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 128 Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie Zjawisko/stopień zagrożenia Silny mróz/1 Obszar województwo małopolskie - subregion południowy Ważność (cz. urz.) od godz. 20:00 dnia 30.12.2016 do godz. 08:00 dnia 01.01.2017 Przebieg Lokalnie w dolinach i kotlinach górskich prognozuje się temperaturę minimalną w nocy około -17°C, temperatura maksymalna w dzień około -6°C. Wiatr o średniej prędkości do 5 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 80%  
( 30 Grudnia 2016)
Nie strzelaj w sylwestra!
(żródło: )

Sylwester to czas radości. Wiemy, wiemy. Też lubimy poświętować, ale po raz kolejny musimy zaapelować o ciszę. Zanim odpalicie fajerwerki, zastanówcie się, czy w pobliżu nie ma zwierząt – dzikich, bezdomnych, domowych. Huk wywołuje u nich olbrzymi stres, a nawet ataki paniki, które mogą okazać się groźne dla ich zdrowia i życia. Nie bądźmy egoistami, świat należy nie tylko do nas, ludzi.
( 29 Grudnia 2016)
Weekendowe malowanie bombek w Ratuszu
(żródło: )

W najbliższy weekend, 17 i 18 grudnia, młodsi i starsi miłośnicy rędzieła mogą spróbować swych sił jako dekoratorzy i własnoręcznie ozdobić dużą szklaną bomkę, pod kierunkiem fachowca z firmy Bombkowo.pl.
( 15 Grudnia 2016)
Koncerty podczas Targów Bożonarodzeniowych
(żródło: )

Rozświetlone migoczącymi lampkami, ogrzane świątecznym nastrojem - w naprawdę dobrej atmosferze odbywają się towarzyszące Targom Bożonarodzeniowym weekendowe atrakcje na Rynku w Nowym Targu. Oprócz handlu podczas Targów Bożonarodzeniowych organizatorzy zapraszają także na występy artystyczne - będzie świątecznie, będzie muzycznie, także na ludową nutę.
( 15 Grudnia 2016)
Posiady Góralskie - "Roma... nie tylko dla Bogów"
(żródło: )


( 15 Grudnia 2016)
Koncert "Z kolyndom idziemy"
(żródło: )

Zespoły regionalne Mali i Młodzi Hyrni oraz Hyrni w raz z gościnnie występującym zespołem regionalnym z Czech "Decka z Kunovic" zapraszają na koncert zatytułowany "Z kolyndom idziemy". Koncert odbędzie się 17 grudnia o godzinie 17.oo w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Wstęp wolny
( 14 Grudnia 2016)
WYSTAWA „KONTEKSTY - 70 LAT ISTNIENIA”
(żródło: )

W dniach 7-10 grudnia 2016 r. w Zakopanem odbyły się VI Zakopiańskie Spotkania Antropologiczne, które w tym roku wieńczyły jubileusz 70-lecia kwartalnika "Konteksty". Spotkanie "Konteksty rzeczywistości. Rzeczywistość w kontekstach. O myśleniu w perspektywie gościnności" dobiegło końca, jednak w Galerii Władysława Hasiora (filii Muzeum Tatrzańskiego) do 8 stycznia 2017 r. można oglądać wystawę poświęconą temu wydarzeniu.
( 14 Grudnia 2016)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017   - Tatry Noclegi Zakopane online