Przez Biały Dunajec nie prowadzi żaden znakowany szlak turystyczny, lecz takowe można odnaleźć w sąsiednich wioskach: przez Szaflary biegnie szlak zielony (z Zakopanego do Dursztyna) a przez Poronin szlak czerwony (z Chochołowa na przełęcz Trzy Kopce w Pieninach). Z Białego Dunajca można natomiast odbyć wycieczki piesze i rowerowe wspaniałymi widokowo szlakami. Można np. dojść bądź dojechać poprzez Leszczyny i Sierockie do Zębu i dalej na szczyt Gubałówki. Wycieczka ta w wersji pieszej zajmuje około 3 godziny, a na trasie można zobaczyć wspaniałe panoramy na Tatry i Beskidy. Inna widokowa trasa rowerowo-spacerowa wiedzie przez Pogórze Gliczarowskie: Stołowe, Gliczarów Górny i Dolny. Godny polecenia jest również spacer po samym Białym Dunajcu: od najstarszej części wsi - osiedla Sołtystwo - doliną potoku Białego Dunajca - ulicami Jana Pawła II - Kościuszki i Miłośników Podhala przez ulicę Piłsudskiego aż do Poronina. Po drodze znajduje się wiele obiektów kultu religijnego i nowe zabudowania wsi.
Wspinaczka pod Tatrami wymaga zazwyczaj wizyty w samych górach, bowiem najlepsze drogi wspinaczkowe znajdują się w rejonie Hali Gąsienicowej oraz ponad Morskim Okiem.
Biały Dunajec jest położony nad potokiem o tej samej, co wioska nazwie, który tworzy się na terenie Poronina z dwóch potoków: Porońca i Zakopianki. W tym potoku można spotkać np. pstrąga potokowego, warto jednak pamiętać o przepisach zezwalających na wędkowanie na określonych odcinkach górskich potoków. W wyżej wymienionym potoku można uprawiać kajakarstwo, chociaż bardziej możliwe jest to dopiero w dolnym biegu rzeki w okolicach Nowego Targu.
Najbliższe miejsca startowe dla amatorów podniebnych wojaży na paralotniach to stok Gubałówki albo położony w sąsiedztwie TPN Nosal.