E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
Zakopane
AktualnościAktualności
Turystyka, wypoczynek Turystyka, wypoczynek
   Spacery po ZakopanemSpacery po Zakopanem
   Aktywny wypoczynekAktywny wypoczynek
   Wycieczka wirtualnaWycieczka wirtualna
   Ciekawe miejsca Ciekawe miejsca
      ZabytkiZabytki
      MuzeaMuzea
      GalerieGalerie
      KościołyKościoły
      PozostałePozostałe
      PomnikiPomniki
   Kalendarz wydarzeńKalendarz wydarzeń
   Imprezy kulturalneImprezy kulturalne
   Imprezy sportoweImprezy sportowe
   Kamera na GiewontKamera na Giewont
   Kamery on-lineKamery on-line
Miasto Zakopane Miasto Zakopane
   Historia Historia
   Dojazd do ZakopanegoDojazd do Zakopanego
   KlimatKlimat
   FolklorFolklor
   KulturaKultura
   ArchitekturaArchitektura
   Powiat tatrzanskiPowiat tatrzanski
   Urzad miastaUrzad miasta
   StatystykaStatystyka
   Galeria zdjecGaleria zdjec
Informator turysty Informator turysty
   Plan ZakopanegoPlan Zakopanego
   AptekiApteki
   KościołyKościoły
   Banki / BankomatyBanki / Bankomaty
   Stacje paliwStacje paliw
   PKS/BUS/TAXIPKS/BUS/TAXI
   Telefony / InstytucjeTelefony / Instytucje
   Gdzie dobrze zjeśćGdzie dobrze zjeść
   Gdzie się zabawićGdzie się zabawić
   Gdzie spaćGdzie spać
   Kino / TeatrKino / Teatr
   Sport / RekreacjaSport / Rekreacja
Forum dyskusyjneForum dyskusyjne

Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Zakopane» Turystyka, wypoczynek» Imprezy kulturalne

Imprezy kulturalne
Choć Zakopane przez wielu kojarzone jest głównie z nartami czy górskimi wycieczkami obfituje Ono we wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne. Co roku organizowane jest kilkanaście imprez lokalnych i międzynarodowych prezentujących muzykę, folklor i wszystkie inne dziedziny życia w Zakopanem. 
Oto ważniejsze z nich:

Wielkie Targi Staroci

Nieod­łącznym elementem wydarzeń kulturalnych w Zakopanem są Wielkie Targi Staroci, na które zjeżdżają antykwariusze z całego kraju. Co roku, w sierpniu można podziwiać przepiękne kolekcje starych przedmiotów lub wziąć udział w licytacji. Wybór, jak zwykle jest ogromny: od znaczków, monet, przez porcelanę i sztućce po zabytkowe meble czy ikony.
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich jest jedną z najstarszych i największych imprez folklorystycznych w Polsce i Europie.  W 1935 roku odbył sie pierwszy zjazd pod nazwą Święta Gór i od początku miał formę konkursu. W 1968r. festiwal zmienił nazwę na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich i od tej pory zaczą skupiać zespoły góralskie z całego świata.  
Dni Zakopanego

Cykl wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, odbywających się na terenie Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem oraz w muzeach i galeriach zakopiańskich, stanowiących atrakcje dla turystów i mieszkańców Zakopanego. W tym roku Dni Zakopanego zostały poszerzone o Festiwal Muzyki Religijnej. 
Tatrzańskie Wici

„Tatrzańskie Wici” to cykl imprez promujących tatrzańską kulturę, w czasie których pięć gmin prezentuje wszystko co mają do zaoferowania turystom. W ramach Tatrzańskich Wici odbywają się: w Zakopanem Festiwal Oscypka i Harendziańkie Zwyki, Zakopane - Olcza Święto Olczy, w Białym Dunajcu - Święto Pstrąga i Wybór Nojśwarniyjsyj Górolecki, w Jurgowie Dzień Polowaca, w Witowie - Witowiańsko Watra, w Białce Tatrzańskiej Wybór Cepra i Ceperki  Roku i Wybór Harnasia Roku , w Kościelisku na Siwej Polanie Święto Lasu - Tatrzańsko Watra, w Poroninie Święto Misia, Miodu i Bartników, a w Nowym Bystrym Osod w Nowym Bystrym.
Zakopiańska Wiosna Jazzowa

 Zakopiańska Wiosna Jazzowa odbywa się w ramach United Europe Jazz Festival w Zakopanem na przełomie kwietnia i maja. Festiwal każdego roku organizowany jest łącznie z partnerami z miast: Salgotarjan (Węgry), Hradec Kralove (Czechy) oraz Banska Bystrica (Słowacja), a jego głównym celem jest upamiętnienie momentu wstąpienia naszych krajów w struktury Unii Europejskiej. Pierwsza edycja United Europe Jazz Festival odbyła się właśnie w momencie rozszerzenia Unii Europejskiej o nowe państwa członkowskie.
Wielka Majówka Tatrzańska

W czasie imprezy odbywaja się: występy zespołów regionalnych, degustacje potraw góralskich, wyścigi na rowerach górskich, popisy miejscowych cieśli i kowali, pokazy narciarskiej mody retro, turniej powiatów oraz festiwal piosenki górskiej i folkowej. Większość atrakcji tradycyjnie odbywa się pod Gubałówką, ale obejmuje też imprezy odbywające się w okolicznych gminach np: w Murzasichlu czy Kościelisku.
Międzynarodowy Festiwal Organowy

Międzynarodowy Festiwal Organowy organizowany jest w Zakopanem od 5u lat. Zapoczątkowany został w historycznym roku 100-lecia Krzyża na Giewoncie. Obecnie trudno sobie wyobrazić Zakopiańskie Lato bez muzyki organowej, która z każdym sezonem przyciąga coraz szersze rzesze melomanów. Zmęczeni górskimi wędrówkami turyści, chętnie odpoczywają wieczorami w zakopiańskich kościołach wsłuchani w organowe koncerty.    
(1-7)


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024