E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
Sylwester Marzeń
 dodano: 29 Grudnia 2022

W dniu 31 grudnia 2022 r. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem zorganizowana zostanie przez Telewizję Polską S.A. impreza masowa „Sylwester Marzeń z Dwójką”. Jej uczestników prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami organizacyjnymi związanymi z zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa. 


ORGANIZACJA RUCHU

Wszystkich poruszających się samochodami zachęcamy do dobrego zaplanowania podróży oraz wzięcia pod uwagę możliwych utrudnień w ruchu drogowym zarówno na drogach dojazdowych do Zakopanego, jak i w samym mieście.

Zachęcamy wszystkich przyjeżdżających i wyjeżdżających do korzystania z dróg alternatywnych zalecanych w zależności od miejsca postoju w poszczególnych częściach miasta (część wschodnia – przez Olczę, część zachodnia – przez Czarny Dunajec).

Zachęcamy także do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz
do poruszania się po Zakopanem pieszo lub komunikacją miejską.

Informujemy, że komunikacja miejska funkcjonować będzie zgodnie z rozkładem jazdy
tj. godziny odjazdu z przystanków komunikacyjnych pozostają bez zmian, natomiast zmieniona zostanie trasa przejazdu oraz zostaną wyłączone z obsługi poniżej wymienione przystanki:

W okresie od 30 grudnia 2022 r. od godz. 18:00 do 1 stycznia 2023 r. do godz. 12:00 autobusy linii nr 11 (Cyrhla, Krzeptówki), linii nr 14 (Olcza, Harenda) oraz linii nr 18 (Tetmajera, Piłsudskiego, Karłowicza, Olcza, Guty) będą odjeżdżać jak dotychczas z Rejonu Dworca ul. Kościuszki w Zakopanem. Z obsługi linii nr 11, 14 i 18 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Pomnik hr Władysława Zamoyskiego (dwustronnie), Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Tetmajera Kamiland (dwustronnie), Tetmajera Muzeum Kornela Makuszyńskiego (dwustronnie), Grunwaldzka Ornak (dwustronnie), Makuszyńskiego (dwustronnie), Piłsudskiego „Start” (dwustronnie), Piłsudskiego TOPR (dwustronnie), B. Czecha Skocznia (dwustronnie), B. Czecha COS (dwustronnie), Nowotarska Szkoła (dwustronnie), Równia Krupowa. Pozostałe kursy w dniu 1 stycznia po godz. 12:00 będą wykonywane z Rejonu Dworca ul. Kościuszki w Zakopanem zgodnie z rozkładem jazdy i obowiązującą trasą przejazdu.

Czasowa zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała w dniach od 30.12.2022 r. od godz. 18:00 do 01.01.2023 r. do godziny 06.00. Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi w dniu 01.01.2023 r. po godzinie 06.00.

Dla ulicy Kamieniec czasowa zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała w dniach
od 31.12.2022 r. od godz. 10:00 do 01.01.2023 r. do godziny 12.00. Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi w dniu 01.01.2023 r. po godzinie 12.00.

Zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania
z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja od godz. 18:00 w dniu 30 grudnia 2022 r. do godz. 06:00 w dniu 1 stycznia 2023 r. 

Od 31.12.2022 r. od godz. 6.00 zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną ul. Staszica, Weteranów Wojny i Zborowskiego – wjazd tylko dla mieszkańców.

Ulica Aleje 3-go Maja od strony Ronda Solidarności zostanie wyłączona z ruchu poprzez kierowanie ruchem przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem będzie podejmowała decyzje w przedmiocie godzin zamykania ul. Aleje 3 Maja. W związku z funkcjonowaniem tymczasowego dworca dla komunikacji regularnej funkcjonariusze Policji będą nadzorowali w czasie wyłączenia z ruchu ul. Al. 3-go Maja wjazd i wyjazd autobusów, które mają planowe kursy w trakcie trwania imprezy.

Ul. Kamieniec od godz. 10:00 w dniu 31 grudnia 2022 r. do godz. 12:00 w dniu 1 stycznia 2023 r. – czasowa zmiana organizacji ruchu polegająca na zakazie zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Nowotarskiej do wjazdu do Szpitala Powiatowego.

Odcinek jezdni ul. Krupówki od ul. Aleje 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Zamoyskiego,
ul. Witkiewicza i ul. Tetmajera zostanie wyłączona z ruchu poprzez kierowanie ruchem na ww. skrzyżowaniu przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Rozważane jest całkowite zamknięcie ul Aleje 3 Maja na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Krupówki. Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem będzie podejmowała decyzje w przedmiocie godzin zamykania odcinka ul. Krupówki w zależności od rozwoju sytuacji.

W przypadku wystąpienia bardzo dużego natężenia ruchu kołowego i blokowania się ulic
w celu szybszego rozładowania zatorów drogowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wydadzą dyspozycję Straży Miejskiej otwarcia szlabanu blokującego przejazd pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Orkana oraz będą kierować pojazdy na objazd.

Mieszkańcy zamkniętych dla ruchu samochodowego stref będą wpuszczani do nich
na podstawie dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.

Zamknięte zostaną następujące parkingi w centrum miasta:
- ul. Kościuszki – od ul. Sienkiewicza do Al. 3-go Maja,
- ul. Staszica – w całości,
- Al. 3-go Maja – część górna (parking pomiędzy ul. Weteranów Wojny a ul. Kościuszki -
w zatoce),
- Al. 3-go Maja - część dolna (parking autobusowy - w zatoce),
- ul. Sienkiewicza – na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Gimnazjalnej.

Zalecamy korzystanie z odpłatnych parkingów miejskich i prywatnych zlokalizowanych w rejonie następujących ulic:
- ul. Jagiellońska boczna (dla samochodów osobowych),
- ul. Tetmajera (dla samochodów osobowych),
- ul. Bronisława Czecha (dla samochodów osobowych i dla autokarów),
- ul. Bronisława Czecha (parkingi prywatne),
- ul. Piłsudskiego(dla samochodów osobowych),
- ul. Grunwaldzka(dla samochodów osobowych),
- ul. Droga do Białego (dla samochodów osobowych),
- ul. Zamoyskiego (dla samochodów osobowych),
- ul. Droga na Bystre (dla samochodów osobowych),
- ul. Powstańców Śląskich (dla samochodów osobowych i dla autokarów),
- ul. Szkolna (parkingi prywatne dla samochodów osobowych),
- ul. Ks. J. Stolarczyka (dla samochodów osobowych),
- ul. Kasprusie (dla samochodów osobowych),

 

POCIĄGI – przypominamy, iż w dalszym ciągu przyjazd do Zakopanego kończy się na stacji tymczasowej tj. na Spyrkówce, przy ul. Chyców Potok

Na trasie Warszawa-Zakopane dodatkowe składy będą kursowały 27 grudnia i 2 stycznia.

Poza dodatkowymi pociągami z Warszawy, trasę do zimowej stolicy Polski obsługiwać będzie 11 połączeń PKP Intercity, m.in. z Trójmiasta, Białegostoku, Szczecina, Wrocławia czy Olsztyna.

W czwartek 27 grudnia i środę 2 stycznia PKP Intercity zmieni zestawienie pociągu Tatry: zamiast 7 wagonów, do i z Zakopanego pojedzie 14 wagonów, z czego 9 klasy 2.

Pomiędzy Krakowem a Zakopanem – z powodu górzystego terenu – mogą kursować jedynie pociągi liczące nie więcej niż 8 wagonów, dlatego pociągi jadące z Warszawy w czwartek 27 grudnia i środę 2 stycznia zostaną w Krakowie podzielone i od krakowskiej stacji pod Tatry pojadą jako dwa odrębne składy.

Szczegółowe informacje na temat dodatkowych połączeń można uzyskać na stronie internetowej www.intercity.pl, w punktach informacyjnych na dworcach oraz pod numerem infolinii kolejowej 19 757 – z telefonów stacjonarnych lub 42 20 55 007 – z telefonów komórkowych. Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasach przewoźnika oraz za pomocą systemu sprzedaży internetowej.

PKP informuje, że od soboty 31 grudnia 2022 do 1 stycznia 2023 roku na 20 dworcach w całej Polsce – w tym na dworcu kolejowym Zakopane – w dodatkowych punktach informacyjnych na podróżujących czekać będą informatorzy. Będą pomagać pasażerom w znalezieniu informacji na temat rozkładu jazdy, wskazywać perony, a także pomogą kupującym bilety w biletomatach.

INFORMACJE DOTYCZĄCE IMPREZY MASOWEJ

Otwarcie bram wejściowych nastąpi o godz. 18:00 – dnia 31.12.2022

Zamknięcie bram o godz. 01:00 – dnia 01.01.2023

Start koncertu: 19:50

Wejście na teren imprezy masowej jest bezpłatne.

Na terenie imprezy znajdować się będzie wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście od strony ul. Sienkiewicza (przy restauracji Villa Toscana). Sugerowane miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych (do zaparkowania wymagana będzie ważna karta parkingowa dla osoby niepełnosprawnej) - parking przy ul. Kościuszki -skrzyżowanie z ul. Brzozową - 4 miejsca postojowe w zatoce.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS IMPREZY MASOWEJ

Przebywając na terenie imprezy masowej bezwzględnie należy się stosować do poleceń służb porządkowych, zarówno organizatora, jak również Policji.

Wszyscy uczestnicy imprezy sylwestrowej zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu imprezy oraz podlegają restrykcjom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Szczegółowo o zasadach obowiązujących uczestników imprezy masowej znajdą Państwo w złączniku. Za ich złamanie grozi odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie.

Bieżące komunikaty dotyczące bezpieczeństwa przekazywać będzie zakopiańska Policja
za pośrednictwem strony www.zakopane.policja.gov.pl oraz portalu społecznościowego Facebook.

Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych na dzień imprezy zasad i warunków bezpieczeństwa epidemicznego określonych w Regulaminie oraz w obowiązujących przepisach prawa.

Przypominamy także o konieczności zadbania o bezpieczeństwo osobiste, a także zwrócenia uwagi na torebki i portfele. Nie pozostawiajmy rzeczy wartościowych bez nadzoru, znajdując się w tłumie, cenne przedmioty trzymajmy w kieszeniach wewnętrznych.

FAJERWERKI

Informujemy, że w Zakopanem obowiązuje uchwała Rady Miasta w sprawie zakazu odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych na terenie miasta w miejscach publicznych.

Miasto Zakopane i Telewizja Polska S.A. nie organizuje pokazu fajerwerków. Wszystkich mieszkańców i turystów również zachęcamy, by w trosce o bezpieczeństwo i zwierzęta znajdujące się na terenie miasta oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego nie używali petard, rac oraz innych materiałów pirotechnicznych.

Pamiętajmy, że huk petard szkodzi zwierzętom, zarówno dzikim, jak i domowym. Sztuczne ognie mogą stanowić także zagrożenie dla osób, które je odpalają, bądź znajdują się w pobliżu.

Apelujemy także, by na czas Sylwestra zawczasu zadbać o bezpieczne schronienie dla zwierząt domowych i zapewnić im odpowiednie warunki lub środki uspakajające.

Nocne pociągi Polregio do i z Zakopanego na Sylwester Marzeń 2022/2023

Małopolski Zakład Polregio w Krakowie przygotował dodatkowe pociągi, które w dniu 31 grudnia 2022 roku bezpiecznie dowiozą uczestników Sylwestra Marzeń z Dwójką do Zakopanego, a po zakończeniu imprezy odwiozą ich do Krakowa. Przejazd pociągiem może być tanią i dobrą alternatywą dla przejazdu własnym autem po sylwestrowej zabawie pod Tatrami.

Na stronie internetowej polregio.pl można zapoznać się ze szczegółowym rozkładem jazdy na trasie Kraków - Zakopane – Kraków podczas Sylwestra i Nowego Roku oraz z rozkładem jazdy Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

Pojawi się dodatkowy pociąg do Zakopanego (poza normalnie kursującymi, które zostaną wzmocnione) z odjazdem z Krakowa Głównego o 15:38. Z Zakopanego dodatkowe pociągi pojadą o 1:20 (tylko do Chabówki) oraz o 2:17 i 3:05. Podróż nimi do Krakowa zajmie około 3 godzin i 20 minut.  

 •  koknjsss   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 nataliafrycz      17:11 Wt, 26 Wrz 2023
jhgfdegtggg

«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2112

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024