E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
Polscy himalaiści - spotkanie autorskie w zakopiańskim klubie Dworzec
 dodano: 5 Marca 2019

Zapraszamy do zakopiańskiego klubu Dworzec, gdzie w najbliższy piątek (8 marca) rozmawiać będziemy o pierwszych polskich himalaistach. Uczestnikami spotkania będą Dariusz Jaroń (dziennikarz, autor książki „Polscy himalaiści”), wspinacz Jarosław Gawrysiak oraz Magdalena Bujak – Lenczowska (córka uczestnika pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje).
 
Dariusz Jaroń, Jarosław Gawrysiak, Magdalena Bujak - Lenczowska
8 marca, godz. 18:00
Dworzec, Zakopane, ul. Krupówki 12


„Polscy himalaiści” (Wydawnictwo Marginesy) Dariusza Jaronia to pierwsza tak kompleksowa publikacja o początkach polskiego himalaizmu. Autor dotarł do archiwów, listów, dokumentów, wspomnień, relacji świadków i bliskich, żeby zrekonstruować drogę Polaków w najwyższe góry świata i podjąć próbę odpowiedzi na pytanie, co się z nimi później stało. Dariusz Jaroń to dziennikarz, tłumacz, absolwent ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z mediami związany od kilkunastu lat, głównie z krakowską redakcją „Gazety Wyborczej” oraz Interią. W spotkaniu wezmą dział także Magdalena Bujak-Lenczowska – córka Jakuba Bujaka, jednego z bohaterów wyprawy oraz Jarosław Gawrysiak – wspinacz, uczestnik wielu wypraw wysokogórskich, członek kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    305

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019