E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
O Tomaszu Mackiewiczu w zakopiańskim Dworcu
 dodano: 7 Lutego 2019

W najbliższy piątek (8 lutego) Empik zaprasza na spotkanie z Dominikiem Szczepańskiem, autorem książki „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza”. Spotkanie odbędzie się w klubie Dworzec w Zakopanem.
 
Dominik Szczepański
8 lutego, godz. 18:00
Dworzec, Zakopane, ul. Krupówki 12


Osiem lat temu Tomek Mackiewicz („Czapkins”) wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach, bez wspomagania tlenem z butli. Przed rokiem Tomasz Mackiewicz i jego partnerka - francuska himalaistka Elisabeth Revol po raz kolejny próbowali zdobyć szczyt Nanga Parbat. Udało się im, jednak Tomasz zapłacił za ten sukces najwyższą cenę (wyprawa skończyła się jego śmiercią). Dominik Szczepański, współautor bestsellerowej biografii Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”, sam był świadkiem zmagań Tomka z Nagą Górą podczas słynnej wyprawy w 2016 r. Po śmierci „Czapkinsa” autor wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. W powstałej dzięki temu książce pt. „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” (Wydawnictwo Agora) o Tomku opowiadają m.in. ojciec Witold, była żona Joanna Kondracka oraz przyjaciele z Polski i Irlandii. Kulisy powstawania książki autor zdradzi podczas spotkania.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    247

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019