E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
„Święty z Wadowic - Jan Paweł II" widowisko multimedialne w Zakopanem
 dodano: 10 Sierpnia 2018

Fundacja Pełni Kultury, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na multimedialne widowisko „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” organizowane z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


 W niedziele, 12 sierpnia, o godzinie 20:30 na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem na scenie wystąpi blisko 70 osób:

Wokaliści: Andrzej Lampert, Czesław Mozil, Mateusz Nagórski, Natalia Niemen, Justyna Reczeniedi, Joanna Smajdor, Magda Steczkowska, Piotr Szewczyk, Magdalena Wasylik, Hanka Wójciak, Rafał Żur
Aktorzy: Urszula Grabowska, Radosław Krzyżowski, Jan Nowicki
Orkiestra pod kierownictwem Miłosza Wośko
Chór PASSIONART pod batutą Janusza Wierzgacza
Grupa tancerzy w układach choreograficznych Macieja Florka

Libretto i reżyseria: Michał Zabłocki

Muzyka: Andrzej Bonarek, Krzysztof Herdzin, Czesław Mozil, Mateusz Nagórski,
Adam Niedzielin, Marcin Nierubiec, Krzysztof Odrobina, Janusz Wierzgacz,
Miłosz Wośko, Andrzej Zieliński

Spektakl to próba ukazania świętości Karola Wojtyły - żywej, prawdziwej i pełnej mocy. Zaskoczeniem jest już samo podejście do tematu, bo spektakl o Janie Pawle II rozpoczyna się od... jego śmierci, a przewodnikiem widza staje się Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. „Santo subito”, wykrzyczane w kilka chwil po pogrzebie papieża, napędza korowód wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Po drodze jesteśmy świadkami wielu tajemniczych znaków oraz poruszających świadectw płynących z odległych zakątków świata.

Widowisko muzyczne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” wyprodukowane zostało wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Pełni Kultury specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Jest ono hołdem złożonym największemu Polakowi, którego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii.

WSTĘP WOLNY! Szczegółowe informacje na: www.jp2music.pl oraz www.pelnikultury.pl

Bezpłatne wejściówki do odbioru od dnia 6 sierpnia w punktach Informacji Turystycznej przy ul. Tadeusza Kościuszki 17 oraz ul. Kościeliskiej 7
link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1997008436989658/

Niezwykłe utwory z widowiska ŚWIĘTY zostały uwiecznione na płycie CD, która będzie dostępna podczas widowiska w Zakopanem oraz w Krakowie. „Jestem tu” to znane nazwiska, różne style i gatunki muzyczne, wyjątkowa ekspresja i energia, a wszystko na temat spraw najważniejszych - myśli i działań Świętego Jana Pawła II. Muzykę skomponowali wybitni kompozytorzy m.in. Andrzej Zieliński znany z zespołu Skaldowie, Adam Niedzielin, Andrzej Bonarek, a teksty napisał krakowski poeta Michał Zabłocki. TU jest wszystko; i mądrość, i historia, i polskość. No i świetne głosy, ciekawe harmonie, piękne brzmienia... wiele z tych utworów ma znamiona przebojowości i może stać się prawdziwymi hitami – tak o płycie „Jestem tu” wypowiadał się Paweł Sztompke - dziennikarz muzyczny Polskiego Radia.

Płyta dostępna jest w sprzedaży internetowej:

Chrześcijańskie granie: https://goo.gl/ZZu3Ts
Ambasador Miłosierdzia: https://goo.gl/xfa4pj
Sklep internetowy Polskiego Radia: http://sklep.polskieradio.pl/Products/18678-jestem-tu.aspx

Projekt Święty z Wadowic – Jan Paweł II realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    231

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019