E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Kultura
Atma zaprasza na warsztaty
 dodano: 7 Sierpnia 2018

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma zaprasza 9 sierpnia na warsztaty "Muzykę przynosi wiatr" i 10 sierpnia "Kierunek: Zakopane".


Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19

Muzykę przynosi wiatr

9.08.2018 godz. 10.00 - 12.00

Szelest liści, szum wody, stukot usuwających się spod nóg kamieni -otaczający nas świat jest pełen dźwięków. Niektóre z nich są tak subtelne, że potrzebują ciszy, by dostać się do naszych uszu, inne wpadają do nich bez zaproszenia, czasem z bardzo daleka niesione wiatrem.Wiatr, zwłaszcza ten tatrzański, halny,często bywał sprzymierzeńcem pasterzy, hen daleko niósł ich nawoływania, dźwięk pasterskich instrumentów budził owce na sąsiedniej hali.

Podczas warsztatów porozmawiamy sobie o dźwiękach, posłuchamy odgłosów domu Karola Szymanowskiego i pozwolimy się zainspirować jego muzyce. A potem przywołamy wiatr...

prowadzenie: Katarzyna Maziarz

wstęp 5 złotych

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19

Kierunek: Zakopane

10.08.2018 godz. 10.00 - 12.00

Na początku XX wieku Zakopane było niewielką usytuowaną w cieniu potężnych Tatr wsią. Jej urok, malowniczość, piękno i drogocenny wpływ przyrody odkryli najpierw artyści, naukowcy i… lekarze. To właśnie za radą medyków, ze względu na właściwości zdrowotne tatrzańskiego powietrza, zaczęli tu przybywać mieszkańcy miast. Niektórzy z nich tak pokochali to miejsce, że pozostali w nim na długie lata, pozostawiając ślad w postaci dzieł swych rąk i serc – sztuki.Podczas warsztatów porozmawiamy o ludziach, którzy dawno temu przybyli do Zakopanego, zastanowimy się co ich tu przywiodło, co zatrzymało na dłużej i co po sobie zostawili. Głównym bohaterem naszego spotkania będzie Karol Szymanowski - artysta, który w Zakopanem zostawił duszę, całkiem słusznie zwaną dziś Atmą.

prowadzenie: Katarzyna Maziarz

wstęp 5 złotych«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    183

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019