E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
KARŁOWICZ 1527 m n.p.m. - obchody 109 rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza
 dodano: 2 Lutego 2018

KARŁOWICZ 1527 m n.p.m.
obchody 109 rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza
7-8 lutego 2018 r.
 
Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz SkitouroweZakopane.pl po raz kolejny są organizatorami wydarzeń, mających uczcić dzień tragicznej śmierci kompozytora taternika, fotografa - Mieczysława Karłowicza. Jego pozamuzyczne pasje sprowokowały organizatorów do ukazania jego postaci w nieco szerszym świetle.


Karłowicz to postać wielka nie tylko dla polskiej muzyki przełomu XIX i XX wieku, ale również dla taternictwa i narciarstwa w Polsce. Obchody rocznicy jego śmierci to okazja do zagłębienia się w artystycznych pasjach Karłowicza, ale także dobry moment na poruszenie tematyki bezpieczeństwa w górach oraz zwrócenie uwagi na to, że w dalszym ciągu jesteśmy narażeni na podobne niebezpieczeństwa na szlakach. Co jest istotne - postęp technologiczny i przede wszystkim coraz większa wiedza na temat zagrożeń w górach pozwalają nam to ryzyko minimalizować.

Organizatorzy, chcąc dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, zamierzają wykorzystać okres ferii zimowych. W czasie ich trwania prezentowana będzie wystawa fotografii autorstwa Mieczysława Karłowicza, wykonanych podczas jego górskich wypraw. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 7 lutego o godzinie 17:00 w restauracji BUBUJA przy ul. Kościuszki 18 w Zakopanem. W tym samym dniu odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach.

W dniu 8 lutego będzie miała miejsce skiturowa oraz piesza wycieczka do miejsca, w którym lawina przerwała życie kompozytora . Wycieczki poprowadzą licencjonowani przewodnicy tatrzańscy: Zofia Bachleda oraz Joanna Stępińska. U stóp Małego Kościelca, podobnie jak co roku, zorganizowany zostanie mały happening dla uczczenia pamięci Karłowicza. Wycieczka skiturowa odbędzie się zarówno na nowym jak i na starym sprzęcie nawiązującym do okresu, w którym żył Karłowicz jak również pierwsi miłośnicy Tatr i narciarstwa.

Organizatorzy oprócz opieki doświadczonych przewodników górskich zapewniają wypożyczenie niezbędnego sprzętu po korzystnych cenach.

 

PLAN WYCIECZEK:
  • wycieczka piesza:
O 8:45 spotykamy się w Kuźnicach obok wypożyczalni Mountain Explorers skąd wspólnie ruszymy pod Kamień Karłowicza. Zalecamy aby zabrać ze sobą kijki, raki lub raczki.
 
Planowana trasa: Kuźnice –> Dolina Jaworzynki –> Hala Gąsienicowa –> Kamień Karłowicza –> Hala Gąsienicowa –> Boczań –> Kuźnice.
 
Czas: 8:45 – 14:30
 
  • wycieczka skiturowa:
O godzinie 8:00 również w Kuźnicach, obok wypożyczalni Mountain Explorers spotkamy się z grupą skitourową, która pod bacznym okiem przewodników tatrzańskich ruszy na wspaniałą wycieczkę.
 
Planowana trasa: Kuźnice –> Przełęcz Nosalowa –> Hala Gąsienicowa –> Kamień Karłowicza (zjazd tą samą drogą).
 
Czas: 08:00 – 13:30

 

Wymogi:

Wycieczka jest przeznaczona dla osób, które miały już kontakt ze skituringiem i znają jego podstawy. Trasa naszej wycieczki będzie prosta, niemniej jednak nie jest przeznaczona dla osób, które chcą się nauczyć jazdy na skiturach (niestety nie będzie czasu ani możliwości na objaśnianie podstaw). Uczestnicy muszą mieć ze sobą: zestaw lawinowego ABC, sprzęt skiturowy, kask.

 

Również 8 lutego o godzinie 19:00 odbędzie się projekcja filmu w kinie “Miejsce” (Zakopane, ul. Orkana 2). Po seansie będzie okazja do wysłuchania ciekawych opowieści o tematyce górskiej. Dla przybyłych organizatorzy przewidują wieczór niespodzianek :)
 
Więcej informacji na stronach:
www.muzykanaszczytach.com
www.facebook.com/MuzykaNaSzczytach/«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1073

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019