E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
KONFERENCJA – GUBAŁÓWKA WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO
 dodano: 11 Stycznia 2018

KONFERENCJA – GUBAŁÓWKA WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO
URZĄD MIASTA ZAKOPANEGO, 12 STYCZNIA 2018 ROKU, GODZINA 18.00
WSTĘP WOLNY


Zakopane ciągle jeszcze predestynuje do miana zimowej stolicy Polski. Składa się na ten tytuł zarówno długa tradycja sportów zimowych pod Giewontem, funkcjonowanie wielu obiektów sportowych, np. kompleks skoczni narciarskich, koleje - linowe, szynowe, krzesełkowe oraz istnienie tras narciarskich i snowboardowych. Ważnymi atutami dla podtrzymania tego zaszczytnego miana są pokolenia sportowców, którzy bądź się urodzili i szlifowali swoje talenty właśnie w Zakopanem, bądź w Tatrach zdobywali najwyższe laury w różnych konkurencjach sportów zimowych oraz rzesze turystów korzystających z uroków zimy, obiektów sportowych czy miejsc rekreacji.

Zakopane jako zimowa stolica Polski funkcjonuje jeszcze w świadomości społecznej i próbuje tę świadomość pielęgnować. Nie od dziś mówi się, że sport to zdrowie. Ale trzeba to powiedzenie uzupełnić tezą, że sport to również pieniądze i rozwój regionu. Pod Tatrami od wielu lat istnieje również turystyka górska i rekreacja prozdrowotna, które tworzą wspaniałą tkankę kulturową Zakopanego i całego Podhala opartą na synergii tego co góralskie, z tym co napływowe „ceperskie”.

W tym roku Stowarzyszenie Rozwoju Gubałówki, które zabiega o rozwój całego Pasma Gubałowskiego, organizuje konferencję zatytułowaną „Gubałówka – wczoraj, dziś, jutro”. W zamyśle jest to cykl spotkań poświęconych różnym aspektom funkcjonowania życia społecznego, tj. gospodarczego, sportowego i kulturowego w tym rejonie Gminy Zakopanego. W wydarzeniu jako prelegenci wystąpią regionaliści, historycy, sportowcy, działacze społeczni, przewodnicy, samorządowcy, którzy przedstawią zarówno aspekt historyczny funkcjonowania tej pięknej górskiej przestrzeni, przedstawią stan obecny tej ważnej części Zakopanego, jak również zaproponują swoją wizję rozwoju Pasma Gubałowskiego.

Mamy nadzieję, że z przyjemnością i zainteresowaniem w konferencji weźmiecie udział Państwo – mieszkańcy naszej gminy i Podhala oraz Państwo – turyści i goście z różnych stron Polski. Zapraszamy i czekamy. Wstęp wolny. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00 w sali obrad Urzędu Miasta Zakopanego, ulica Kościuszki 14.

Serdecznie zapraszamy miłośników sportów zimowych i turystyki.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    321

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019