E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
Umowy na 6 mln zł dofinansowania podpisane
 dodano: 11 Września 2017

11 września na terenie Dworca PKP w Zakopanem Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys podpisali umowy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dwóch ważnych dla Zakopanego projektów na łączną kwotę blisko 6 mln zł. Całkowity koszt ich realizacji wyniesie blisko 19 mln zł. Modernizacji doczekają się zabytkowe budynki dworca PKP, a modernizacja energetyczna obejmie szkolne budynki na Olczy.


- Z podpisanych dziś umów cieszą się nie tylko urzędnicy, ale także mieszkańcy i turyści. Dlatego dziękuję za dobrą atmosferę wokół tych inwestycji Panu Marszałkowi. To co do tej pory było niemożliwe, teraz stało się możliwe. Te 5 mln to jest jednak dopiero pierwsza część. Przed nami jeszcze projekt komunikacyjny, na który też staramy się o dofinansowanie. Zawsze mieliśmy jeden punk widzenia odnośnie dworca, który ma zachować klimat dawnego Zakopanego, a nie zamienić się w galerię handlową - powiedział Burmistrz Leszek Dorula, dziękując także urzędnikom, którzy przygotowywali ten trudny projekt.

Dzięki tym unijnym funduszom po wielu latach oczekiwań budynek dworca PKP czeka gruntowny remont. Obejmie on pierwsze piętro oraz poddasze budynku głównego. Odnowione pomieszczenia zyskają także nowe przeznaczenie. Powstanie tu m.in. nowoczesna mediateka. Z kolei w budynku dawnej przychodni zaplanowana została informacja turystyczna, a w podziemiu klub muzyczny. Zabytkowy budynek zachowa natomiast swój styl i architektoniczne detale. Przyznane dofinansowanie na ten projekt wynosi ponad 5 mln zł.

Już wkrótce także dwa budynki Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum numer 3 na zakopiańskiej Olczy przejdą solidną modernizację. Miasto Zakopane otrzymało na ten cel ponad 600 tys. zł.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    305

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2018