E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
"Kulturalne" spotkanie na Placu pod Gubałówką
 dodano: 14 Lipca 2017

Wszystko wskazuje na to, że tego lata na Skalnym Podhalu będzie dużo atrakcji dla turystów i miejscowych. Z inicjatywy Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury 12 lipca 2017 roku odbyła się konferencja prasowa, jej głównym celem było zaprezentowanie ruchomego punktu widokowego, który został zainstalowany pod Gubałówką.


Gospodarzem terenu i wspomnianego już wcześniej punktu widokowego był Artur Gach z firmy Ecodynamic.

Centrum Rozrywki pod Gubałówką zorganizowano z myślą o każdej grupie naszej społeczności. Można tu znaleźć coś dla najmłodszych - karuzele, dla młodzieży przejażdżkę samochodami elektrycznymi typu autodrom. Centrum jest otwarte codziennie w godz. 10:00 - 22:00. Szczególną atrakcję stanowi jedyna w Polsce STAR FLYER - karuzela łańcuchowa o wysokości 55 metrów, z której można podziwiać wspaniałe widoki Zakopanego.

Ciekawą ofertę przedstawił zastępca wójta gminy Poronin, dyrektor GOK Andrzej Buńda, opowiadając o imprezach, jakie odbędą się w tym roku w Poroninie, a zwłaszcza o "Poroniańskim Lecie", podczas którego wystąpią zespoły regionalne z Polski i zagranicy. W programie imprezy "Przegląd Instrumentów Pasterskich" oraz konkurs na honielnika. Szczególną atrakcją jest w Poroninie XVI Dzień Miodu Misia i Bartników.

Sołtys Czarnej Góry Andrzej Budz, zaprosił na Festyn Czarnogórski, który odbędzie się już niedługo - 16 lipca. W programie festynu jak zawsze wiele atrakcji, m.in. ściana wspinaczkowa.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu, Bartłomiej Kudasik, zapraszał na Memoriał im. Stanisława Trebuni Tutki "XIV Dunajeckie Granie", który odbędzie się 16 lipca. Obie imprezy znajdują się w programie XVI Tatrzańskich Wici.

Hanna Zbyryt i Stanisław Rzankowski z Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa, zaprosili na najbliższy spektakl pt. WANTED w sobotę (15 lipca) o 20:00.

Małgorzata Karpiel Bzdyk, dyrektor GOKR w Kościelisku zaprosiła na "Witowiańską Watrę" oraz inne imprezy, które odbędą się w Kościelisku nadchodzącego lata.

Magdalena Albrzykowska, z Zakopiańskiego Oddziału PTTK zachęciła do uczestnictwa w bezpłatnych wycieczkach i do zdobywania górskiej odznaki turystycznej.

Anna Wiśniewska zapraszała wszystkich, a zwłaszcza dzieci, do Miejskiej Biblioteki Publicznej, podkreślając interesujący program kolejnego "Festiwalu Literackiego".

Emilia Pomiankiewicz z Promocji Kultury Muzeum Tatrzańskiego zapraszała na Tatrzańskie Musealia, które odbędą się 15 i 16 lipca bieżącego roku.

Marta Jasuwienas z Biura Prasowego Urzędu Miasta Zakopane zapoznała z programem XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem.

Turyści na Podhalu nie tylko nie będą się nudzić w wakacje, ale nawet będzie im trudno być obecnym na wszystkich imprezach organizowanych w Zakopanem i okolicy.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    377

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017