E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Kultura
Ogniem i Młotem i na Szkle
 dodano: 13 Lipca 2017

W dniach od 15 lipca do 15 sierpnia zapraszamy na wystawę twórców ludowych, członków Stowarzyszenia Regionalizm i Sztuka, pt. "Ogniem i Młotem i na Szkle". 

Wystawę można będzie oglądać w kościele OO. Jezuitów na zakopiańskiej Górce, ul. Kaszelewskiego 9. Wernisaż odbędzie się w sobotę 15 lipca po mszy o godzinie 18.00. 


Regionalizm i Sztuka jest organizacją, która zajmuje się promowaniem sztuki ludowej i jej twórców. Na planowanej wystawie będziemy oglądać przedmioty kowalstwa artystycznego wykonanego przez Wojciecha Gąsienicę-Walczaka, który w tym roku obchodzi 45. rocznicę pracy artystycznej. Motywy roślinne wykorzystane w Jego pracach są odzwierciedleniem roślinności tatrzańskiej. Aby ubogacić wystawę, planujemy połączyć prace kowalskie z obrazami malowanymi na szkle, których autorką jest Anna Arczyńska - wnuczka Konstantego Steckiego Seniora, który to swoją kolekcję obrazów podarował Muzeum Tatrzańskiemu. Obrazy zdobywał w czasie kiedy zastępowano je jakże modnymi w owym czasie oleodrukami. Inspiracje artystyczne Pani Anna Arczyńska czerpie z dziadkowej kolekcji, przez co możemy podziwiać ten bajkowy świat.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    164

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017