E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Kultura
Spotkanie z reżyserem i scenarzystą Krzysztofem Zanussim
 dodano: 13 Lipca 2017

14 lipca w ramach „Spotkań z pasją” odbędzie się spotkanie z reżyserem i scenarzystą Krzysztofem Zanussim. Organizatorami spotkania są Fundacja Żyj z pasją, Urząd Miasta Zakopane oraz Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy API. Krzysztof Zanussi jako Honorowy Członek Rady Programowej przyjechał do Zakopanego na specjalne zaproszenie Fundacji, aby jak co roku spotkać się z młodzieżą uczestniczącą w Wakacjach z pasją. 


Mieszkańcy i turyści mogą się spotkać z reżyserem i scenarzystą w piątek 14.07.2017 r w Zakopiańskim Centrum Edukacji, ul. Kasprusie 35 a o godz. 16.00. 

Spotkanie pod hasłem: „Czego się bać, a czego nie?” poprowadzi znany dziennikarz, podróżnik, autor książek „Chłopaki w sofixach”, „Porada da radę. Tanie latanie”, „Polska da radę”, „Porada na Europę”, „Sztukmistrz w Tczewie”) – Jakub Porada.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Wakacje z pasją to dwutygodniowy wypoczynek dzieci i młodzieży podczas którego odbywają się warsztaty aktorskie, wokalne, z savoir vivre, projektowania biżuterii, dziennikarskiej, malarskie. Zajęcia prowadzą m.in.: Robert Bernatowicz, Jakub Porada, Krzysztof Zanussi, Tomasz Szymoniuk, Zofia Czernicka, Halina Rowicka, Krzysztof Kalczyński, Karina Królak.

Fundacja Żyj z pasją realizuje cele mające status pożytku publicznego, prowadzi projekty skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Programy mają na celu angażowanie młodych ludzi do działań ambitnych, oryginalnych, wykraczających poza szkolne czy domowe standardy. Często opierają się na idei spotkań międzypokoleniowych, w których kluczową rolę pełnią doświadczeni i mądrzy edukatorzy, artyści, dziennikarze, podróżnicy, sportowcy.

KRZYSZTOF ZANUSSI: Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studia reżyserskie ukończył w 1967 r. w Łodzi. Od 1980 r kierownik artystyczny zespołu, a następnie dyrektor Studia Filmowego „TOR”. Od 1987 roku członek Komitetu Kinematografii. W 1990 roku został wybrany na Prezydenta Federacji Europejskiej Realizatorów Audiowizualnych. Konsultant Komisji Pontyfikalnej do spraw Kultury w Watykanie. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Od 1997 roku członek Papieskiej Akademii Sztuk Pięknych i Literatury. Był Prezydentem Stowarzyszenia Eurovisioni. Członek Polskiego PEN-Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy.

Wykładał na wielu uczelniach filmowych, m. in. W PWSTiF w Łodzi, National Film School w Wielkiej Brytanii, na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, na wyższych reżyserskich kursach w Moskwie.

Reżyseruje m.in. w teatrach w Mediolanie, Rzymie, Palermo, Syrakuzach, Bonn, Moskwie, Bremie, Bazylei. Wśród wielu prestiżowych nagród i odznaczeń otrzymał nagrodę „David di Donatello”, Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Chevalier d'l'Ordre des Arts et des Lettres (Francja), Św. Jerzego w Moskwie, odznaczenie Krzyża Oficerskiego Orderu Zasługi Republiki Włoskiej, Krzyż Komandorski Orderu „Za Zasługi dla Litwy“, Order Księcia Jarosława Mądrego przyznany przez Prezydenta Ukrainy.        

JAKUB PORADA: reporter, prezenter TVN24, TTV, dziennikarz i podróżnik, autor książek mi.n. „Porada da radę. Tanie latanie”, „Polska da radę”, „Sztukmistrz w Tczewie”. W 2017 r otrzymał tytuł Człowieka z pasją, który Fundacja Żyj z pasją przyznaje osobom i organizacjom nieprzeciętnym, ludziom o otwartych sercach i umysłach, których życiem rządzi pasja i którzy swoją pasją potrafią zarazić innych.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    198

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017