E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Kultura
TEATR ROZRYWKI SZYMASZKOWA
 dodano: 14 Czerwca 2017KIM JEST KAZIO SPONGE
 
Sam o sobie mówi "freak" i "hipster", "uroczy ,cwaniaczek". Nie ma pytania, na które nie znalazłby odpowiedzi. Kazio Sponge - najbardziej wygadana lalka, która przełamuje granice teatralności.
Kazio jest chłopcem wykonanym z gąbki z zaawansowaną wadą wymowy :). Kocha ludzi , a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu . Jest dżentelmenem, bywalcem, "celebrytą", królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy - bez wyjątku - temat. Jego marzeniem jest zostać piłkarzem (jest kibicem WKS-u Śląsk:)), ale na razie zajął się muzyką…gra na papierowej gitarze i cymbałkach, często śpiewa - nawet kawałki z najwyższej półki…:) Marzy o stworzeniu własnej korporacji, którą chce prowadzić z przymrużeniem oka i na przekór modelowi korporacji XXI wieku (ma już swój numer telefonu, a nawet dowód osobisty). Jego otwarta natura sprawia, że na twarzach ludzi (i tych małych i tych dużych) zawsze pojawiają się uśmiechy. KAZIO SPONGE to więcej niż lalka.
 
SONIA LACHOWOLSKA to artystka o bardzo szerokich horyzontach. Jest muzykiem, wokalistką, choreografem, pedagogiem i lingwistą. Ten wszechstronny warsztat pozwala jej tworzyć muzykę intermedialną, łączącą słowo, dźwięk i ruch. W swej twórczości wokalnej wydobywa sens każdego słowa, stanu umysłu i ducha. Znane teksty i melodie Sonia odkrywa na nowo, nadaje im indywidualizm, poetyckość, świeżość, stają się one osobiste i jednocześnie uniwersalne - docierają do słuchacza, przemawiają, dźwięczą. Sonia wystąpi z przedpremierowym repertuarem wchodzący w skład płyty, która ukaże się w 2018r. Tytułową piosenkę "I Believe In Me" napisał dla niej sam Kevin Mahogany, światowej słowy muzyk i wokalista jazzowy, z którym artystka na co dzień współpracuje.
Sonia jest ponadto jednym z czołowych pedagogów wokalnych w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w dziedzinie emisji głosu i stylistyk wokalnych, jest prekursorką i propagatorką techniki MIX w Polsce. Prezes oraz szefowa Rady Mentorskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej Natural Voice Perfection NVP. Współzałożycielka i Dyrektor Artystyczny Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. Konsultant Opery Krakowskiej. Współpracuje z Akademią Teatralną w Białymstoku oraz Akademią Muzyczną w Krakowie.
 
Wojciech Wachułka - obdarzony ogromną intuicją muzyczną, jeden z najbardziej wziętych pianistów w Krakowie. Występował na scenach niemal całego świata, zarówno w formacjach muzycznych, jak i zespołach teatralnych, gdzie bywa często akompaniatorem. Chętnie grywa w big-bandach, ma więc na koncie również sporo realizacji telewizyjnych. Na scenie lubi łączyć jazz z muzyką rozrywkową.
 
"Roztańczone nogi"
 
Anna (Hanna Zbyryt) - jest kobietą po przejściach …zeszłorocznych. Policja zabrała jej kochanka z knajpy "Pod knotem" …ma pecha w wyborze kochanków. Zrozpaczona i pijana postanawia poprosić o pomoc telefonicznie wróżkę Dobromirę. Najbardziej znane i ukochane przez nas piosenki z Kabaretu Starszych Panów i międzywojnia porwą w swój świat każdego w zabawnym scenariuszu, gdzie widz jak i aktor tworzą całość.
Dobra zabawa , dobry koncert , dobry humor …
Scenariusz : Kinga Naszkiewicz
Reżyseria : Hanna Zbyryt
Aranżacja : muzyczna : Wojtek Inglot
czas trwania ; ok 60 min
 
Pierwszy western na dzikim Podhalu.
 
Dwie piękne i charyzmatyczne kowbojki Lou i Hana (Hanna Zbyryt / Natasza Leśniak) walczą o swoją rodzinną ziemię z bezwzględną bandą Kojota. Wypowiadają im wojnę w najlepszym stylu.
Nie zabraknie scen pościgu, pojedynków, napadów , piosenek country i tańca spektakl / western / musical - Wanted - jest dość egzotyczny (oczywiście poza granicami Zakopanego), bo opowiada na wesoło o społeczności góralskiej. Najbardziej pożądana zakopiańska komedia roku.
 
Reżyseria : Hanna Zbyryt
Scenariusz : Kinga Naszkiewicz
Aranżacja muzyczna : Wojtek Inglot
Scenografia : Stanisław Rzankowski
Czas trwania: 75 min
 


«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    170

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017