E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Zakopane
OTWARCIE SEZONU LETNIEGO
 dodano: 12 Czerwca 2017

Burmistrz Miasta Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury
zapraszają na:
 
OTWARCIE SEZONU LETNIEGO
17 czerwca (sobota) 2017, o godz. 16.00
w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki,
gdzie zostanie zaprezentowana wystawa:
"Przewodnik dla ceprów - strój góralski".
 
Barwny korowód przy dźwiękach góralskiej muzyki zaprowadzi nas
z Krupówek na Plac Niepodległości,
gdzie będziemy bawić się podczas koncertu
Hani Rybki z Przyjaciółmi
Oraz
zespołu regionalnego Giewont.


Cuda, spinki, korale, spódnice… OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W ZAKOPANEM

Na przywitanie lata zaprasza do siebie Zakopane. Początek tego gorącego okresu, nie tylko pod względem pogody, ale przede wszystkim ilości proponowanych wydarzeń, w tym roku przypada w naszym mieście na długi weekend czerwcowy. Tegoroczny sezon letni będzie więc zdecydowanie dłuższy, ale obiecujemy, że nie mniej intensywny. Wakacje to czas na przerwę i wypoczynek.

Wbrew panującym trendom, Zakopane już wiele lat temu zdecydowało, że letnią ofertę kulturalną miasta będzie próbowało ożywić, przenosząc sporą cześć proponowanych wydarzeń artystycznych i rozrywkowych w plener, nie zapominając przy tym o pięknych, często drewnianych wnętrzach, których niesamowitą atmosferą będą mogli nacieszyć się wszyscy je odwiedzający, przeplatając zwiedzanie zaglądnięciem do ogrodu, lub odpoczynkiem na zacienionej werandzie.

Zakopane to miejsce wielowymiarowe, miasto tętniące życiem, w którym spotyka się nowoczesność z tradycją. To modne letnisko, przystań dla artystów i intelektualistów, kolebka życia kulturalnego, ale też najczęściej i najchętniej odwiedzana miejscowość wypoczynkowa i turystyczna. Zakopane jest miejscem przyciągającym i intrygującym – jeszcze ta góralszczyzna - tak nam bliska , a jednocześnie egzotyczna. Wobec Zakopanego, tak jak wobec góralskiego folkloru, nie można pozostać obojętnym. To folklor jest jedną z największych atrakcji miasta i całego regionu, ciągle niezwykle żywotny i spontaniczny. Mimo wielu zmian i nieustannego rozwoju, główne cechy góralszczyzny trwają nadal, a jednym z jej nieodłącznych elementów jest strój góralski.

Pragnąc przybliżyć jego piękno i różnorodność, a przede wszystkim zaspokoić niesłabnące zainteresowanie tym tematem wśród gości odwiedzających Zakopane, tegorocznym punktem wyjścia otwarcia sezonu letniego będzie prezentacja „Przewodnika dla Ceprów”.

Serdecznie zapraszamy 17 czerwca o godz. 16 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa Przewodnik dla Ceprów, przedstawiająca poszczególne elementy stroju góralskiego, w formie, uproszczonego przewodnika.

Na tym nie koniec atrakcji, barwny korowód, przy dźwiękach góralskiej muzyki, zaprowadzi nas na Plac Niepodległości , gdzie będziemy mogli bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi oraz zespołu regionalnego Giewont. Wszystkich spragnionych tradycyjnych góralskich smaków zapraszamy do degustacji regionalnych przysmaków.

Zakopane przyciąga tysiącem barw ukrytych w góralskiej spódnicy, nutach wygrywanych na gęślach, tatrzańskich krajobrazach.

Jeśli otwierać sezon letni to tylko w Zakopanem !«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    207

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017