E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Nowiny

Podhale
Od Bałtyku po Tatry – życzenia dla Kardynała Jubilata
 dodano: 19 Maja 2012    (źródło: Urząd Miasta Nowy Targ - www.nowytarg.pl)

Samorządowcy z całego Podhala wraz z prezydentem Sopotu złożyli w piątek życzenia ks. kard. Franciszkowi Macharskiemu, który w niedzielę obchodzi 85. urodziny. - Dziękujemy za wszystkie lata i chwile wspólnie przeżywane, podczas których Ksiądz Kardynał był i jest naszym Pasterzem, Przewodnikiem oraz Przyjacielem – czytamy w życzeniach, pod którymi podpisali się rektor PPWSZ i zarazem Senator prof. Stanisław Hodorowicz, Poseł Andrzej Gut Mostowy, Poseł Edward Siarka, oraz pozostali samorządowcy Podhala.


- To jest niesłychane żeśmy tu się spotkali w takiej społeczności od Bałtyku po Tatry. A jakbym to zobaczył moimi oczami i moim sercem, to dzięki moim rodzicom, jak byłem mały to lato było nad Bałtykiem i w górach. Bardzo wam dziękuję za życzenia. To taki symbol wierności – ks. kard. Macharski był wyraźnie wzruszony liczną delegacją i życzeniami od górali.

Ks. kard. Franciszek Macharski, honorowy obywatel miasta Nowego Targu od powołania na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II w 1979 r. był Metropolitą Krakowskim aż do roku 2005, kiedy to zrezygnował z funkcji Biskupa Krakowa, a Papież Benedykt XVI, który przyjął tą rezygnację powołał na to stanowisko ks. kard. Stanisława Dziwisza. Kard. Macharski mieszka obecnie w klasztorze sióstr albertynek w Krakowie. Z inicjatywą osobistego złożenia mu życzeń wyszedł Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.

A oto pełna treść życzeń:

W imieniu samorządów, duchowieństwa oraz społeczności lokalnej Podhala, Spisza, Orawy i Pienin składamy Eminencji z serca płynące gratulacje oraz najlepsze życzenia z okazji 85. urodzin.

Dziękujemy za wszystkie lata i chwile wspólnie przeżywane, podczas których Ksiądz Kardynał był i jest naszym Pasterzem, Przewodnikiem oraz Przyjacielem. Obecność Eminencji wśród nas w chwilach uroczystych i radosnych, nieraz trudnych i dramatycznych, stanowiła dla nas zawsze znak solidarności i łączności Kościoła z nami, ale również wyraz pasterskiej i ojcowskiej troski Księdza Kardynała. Pozostając, jak Ksiądz Kardynał to kiedyś określił, nie w cieniu ale w blasku swojego Wielkiego Poprzednika Kardynała Karola Wojtyły, wprowadzał nas Eminencja w ten otwarty krąg miłości i świętości Jana Pawła II.

Dziękując za wszystkie przejawy dobra, których przez tak długie lata doświadczaliśmy od i za pośrednictwem Księdza Kardynała, życzymy Eminencji wszelkich potrzebnych w każdym dniu życia i pasterskiej posługi, łask Bożych – a przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w przeżywaniu codziennych chwil o które prosimy za pośrednictwem św. Franciszka z Asyżu i bł. Jana Pawła II.

Serdecznie gratulując, zapraszamy do nas oraz pozdrawiamy w imieniu samorządów, duchowieństwa, społeczności „Podhalańskiej Wyższej” i całego ludu naszej Ziemi.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    944

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017