E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
#NajważniejszeWrócić sezon 2. odcinek 1.
 dodano: 23 Listopada 2020

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na pierwszy odcinek drugiej serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić


Małopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego aktywnie włącza się w akcję promowania bezpieczeństwa w górach. Każdego roku na górskich szlakach turystycznych w Małopolsce, wciąż dochodzi do setek różnego rodzaju zdarzeń i wypadków. I niestety nadal jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest mała wiedza turystów o zasadach bezpieczeństwa, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Latem tego roku we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zaprezentowaliśmy Państwu pierwszą serię filmów o bezpieczeństwie w górach, która poświęcona była Tatrom - cieszyła się ona dużym zainteresowaniem i trafiła do szerokiego grona odbiorców. Kontynuując ten jakże niezwykle ważny temat, zapraszamy na drugi, jesienno - zimowy sezon serii #NajważniejszeWrócić, w ramach, którego zabierzemy Państwa w podróż w kolejne urokliwe małopolskie pasma górskie prezentując informacje na co szczególnie zwracać uwagę w kontekście bezpieczeństwa.

Prezentowanie zasad bezpiecznego poruszania się w górach, w tak trudnym okresie jak jesień-zima, jest zawsze aktualne, ale szczególnie jest ważne teraz, w okresie pandemii Covid-19, kiedy to góry stały się idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Od wiosny obserwujemy wzmożony ruch na szlakach górskich co niestety owocuje licznymi urazami i wypadkami. Ostatnie weekendy z dobrą pogodą pokazały jak niesłabnącą popularnością, mimo późnej jesieni w kalendarzu, cieszą się wyprawy w góry. Dlatego dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych na górskich szlakach jest priorytetem. O tym mówimy w naszej akcji społecznej #NajważniejszeWrócić.

W pierwszym odcinku drugiej serii prezentujemy Babią Górę „Królową Beskidów”. Jak zawsze swoją wiedzą podzielą się eksperci: Bartek Skoczylas – ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR, Grzegorz Biedroń - prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz znany już z poprzednich odcinków turysta górski – Adrian. Dowiemy się jak wyglądają małopolskie góry jesienią i jakie warunki panują na szlakach, jak przygotować się na jesienną górską wyprawę i co należy zabrać ze sobą oraz dlaczego Babia Góra potrafi być tak niebezpieczna. Ratownik GOPR przedstawi praktyczne informacje - ważne numery alarmowe oraz aplikację mobilną na telefon, która w razie wypadku może uratować nam życie. Na koniec muzyczna niespodzianka - fragment koncertu z cyklu "Księżycowe Granie" podczas, którego wystąpił Karol Ochodek, a który to koncert został zarejestrowany przy Schronisku PTTK Markowe – Szczawiny.

Tutaj znajdziecie Państwo link do premierowego odcinka https://youtu.be/GGJowKRRQo4

Kolejne odcinki serii, premierowo prezentować będziemy w każdy piątek o godz. 12.00. Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić dostępne są na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOoK_OGCBIKKu0NpTTQXJiw

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinasowana ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!”. Partnerami akcji są Województwo Małopolskie i Małopolski System Informacji Turystycznej.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    232

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022