E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
#NajważniejszeWrócić cz. 3 „Proste zasady aby bezpiecznie wrócić z wędrówki po górach”
 dodano: 4 Września 2020

#NajważniejszeWrócić - szczególnie z wędrówek po górskich szlakach. Małopolska Organizacja Turystyczna od lat konsekwentnie promuje małopolskie góry, a teraz razem z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym - TOPR podejmujemy niezwykle ważny temat edukacji o bezpieczeństwie w górach.


W dzisiejszym, trzecim odcinku, #NajważniejszeWrócić ratownik i przewodnik tatrzański, zastępca naczelnika TOPR Edward Lichota wraz z lekarzem, dr hab. n. med. ze szpitala w Zakopanem Sylweriuszem Kosińskim przedstawią proste zasady, które mogą uratować życie. Dowiemy się m.in. w jaki sposób rozpoznać nadchodzącą burzę i jak się wówczas zachować, poznamy zasadę 30/30 oraz dowiemy się jak ważne jest nawadnianie organizmu podczas wycieczki górskiej. Poznamy także historię Joanny - turystki, która przed dwoma tygodniami uległa wypadkowi podczas wędrówki w Tatrach, a której skutecznej pomocy udzielili ratownicy TOPR. W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) bieżącego roku ratownicy TOPR interweniowali 215 razy udzielając pomocy 249 osobom – interwencji było ok. 20% mniej w stosunku do analogicznego okresu 2019 r.

Odcinek #2: https://www.youtube.com/watch?v=MYYZN7aAdNI

Odcinek #1: https://www.youtube.com/watch?v=3_ka2_dpDxY.

Kolejne odcinki, premierowo prezentować będziemy w kolejne piątki o godz. 12.00.

Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić dostępne będą na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOoK_OGCBIKKu0NpTTQXJiw

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinasowana ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!”. Partnerami akcji są Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Województwo Małopolskie.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    269

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022