E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
Wystawa Oreminor i ferajna. Małgorzata Kokoryn. Ceramiki
 dodano: 3 Lipca 2020    (źródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-07/oreminor-i-ferajna-malgorzata-kokoryn-ceramiki)

Bardzo serdecznie zapraszamy na wystawę fantastycznych zwierząt wyrzeźbionych z gliny przez Małgorzatę Kokoryn. Galeria Antoniego Rząsy jest czynna prawie codziennie. Przed przyjściem warto potwierdzić telefonicznie: tel. 18 206 69 69, kom. 695 482 204. Wystawa czynna od 04.07 do 30.08.2020


Autorka tak pisze o swoich pracach:

"Inspiracje dla glinianych stworów przywiozłam w 1994 roku z Bergamo, średniowiecznego włoskiego miasta, uroczo położonego na wzgórzu u stóp Alp. Ta perełka architektury zdobna jest w rzeźbiarskie elementy, dyskretnie wtopione w jej mury, portale, ulice. Wśród szarych kamieni surowego, rozgrzanego słońcem miasta odpoczywają, czają się, warują zwierzęta zamarłe w kamiennym bezruchu. Od wieków przyglądają się uważnie pulsującym życiem ulicom. Te stwory, podpatrzone w Bergamo: asymetryczne, fantastyczne, poprzez silne deformacje odbiegające od modeli, przeniosłam do moich ceramik; tapir przysiadł na szkatule, słoń morski zwinął się w misę, maszkaron zamienił w donicę. Mój nieustanny zachwyt nad mnogością istniejących zwierząt, niesamowitością ich kształtów przyczynił się do kontynuacji tematów zaczerpniętych ze świata fauny. Z biegiem lat, moje ceramiki stały się prostsze w formie, często są symetryczne. Nadaję stworom nazwy wymyślone: Kikolum, Aranmio, Erbazaj, Oreminor, gdyż tworzę nieistniejące gatunki zwierząt.
Wszystkie są przyjacielskie."
 

Małgorzata Kokoryn - absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni plakatu prof. M. Urbańca w 1993 r. aneks z malarstwa w pracowni prof. J. Tchórzewskiego oraz z rysunku w pracowni prof. J. Raczko. Prowadzi pracownię ceramiczną "Piecuszek" w Bielsku-Białej.
 
Miejsce: Galeria Antoniego Rząsy, Bogdańskiego, Zakopane
 
4.07.2020 - 30.08.2020 od 11.30 do 17.30
 
Wydarzenie biletowane: Nie
 
Organizator: Fundacja im. Antoniego Rząsy
 
Strona www: http://antonirzasa.pl/blog/
 
E-mail: galeria@antonirzasa.pl
 
Telefon: 18 206 69 69, 695 482 204«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    648

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022