E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
Tatrzański Park Narodowy otwarty dla turystów
 dodano: 4 Maja 2020    (źródło: https://tpn.pl/nowosci/tatrzanski-park-narodowy-otwarty-dla-turystow)

Od poniedziałku 4 maja, zgodnie z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, Tatrzański Park Narodowy zostaje ponownie udostępniony dla ruchu turystycznego.


Apelujemy o stosowanie się do zaleceń związanych z epidemią:

 • Rekomendujemy zakup biletów drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową TPN (tpn.pl) oraz aplikacje SkyCash, mPay.
 • Wprawdzie w lasach nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust, ale warto je zasłonić, kiedy widzimy, że wokół jest dużo ludzi. Twarz należy zasłaniać na parkingach i w punktach poboru opłat za wstęp. Zdajemy się na zdrowy rozsądek turystów i troskę o innych.
 • Należy zachowywać dystans od innych turystów i unikać miejsc koncentracji ludzi na szlaku i w miejscach odpoczynku.
 • Na szlakach, na których dochodzi do największej koncentracji turystów, będą obowiązywały limity wejść – szczegóły podamy wkrótce.
 • Zachęcamy do zabierania własnego prowiantu, na razie większość punktów gastronomicznych jest zamknięta.
 • Infrastruktura w Parku nie jest dezynfekowana, warto o tym pamiętać i unikać dotykania barierek, ławek, stołów, bez zabezpieczenia w postaci rękawiczek. Po powrocie należy dokładnie umyć ręce. Pracujemy nad wdrożeniem nowych zasad sanitarnych dotyczących obiektów i infrastruktury (punkty wejścia i toalety), tak żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo odwiedzającym TPN. O zmianach będziemy informować.
Dodatkowe informacje dla turystów:
 • Jak zawsze przypominamy: przed wyjściem w góry sprawdzajmy komunikat turystyczny na stronie internetowej TPN: tpn.pl, poruszajmy się wyłącznie szlakami turystycznymi, swoje śmieci wynieśmy ze sobą, nie dokarmiamy i nie płoszymy zwierząt.
 • Punkt Informacji Turystycznej oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN pozostają zamknięte do czasu wprowadzenia odpowiednich zasad bezpieczeństwa.
  Informacji turystycznych udzielamy mailowo: infotur@tpn.pl oraz telefonicznie: 18 20 23 300.
 • Część schronisk na terenie TPN oraz parkingi przy wejściach na szlaki będą czynne od 4 maja. Działanie schronisk dostosowane będzie do obowiązujących obecnie przepisów związanych z noclegami oraz usługami gastronomicznymi. O szczegóły należy pytać bezpośrednio obsługi schronisk.
 • Kolej linowa na Kasprowy Wierch ruszy od 4 maja.
 • Transport konny na terenie TPN jest zawieszony do odwołania.
 • Jaskinia Mroźna jest nieczynna do odwołania.
 • Po konsultacji z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym informujemy, że TPN jest już w tym sezonie zamknięty dla narciarstwa (w tym skiturowego).
 • Ze względu na obryw skalny nadal do odwołania zamknięty jest odcinek ŚwinicaZawrat oraz inne szlaki zamykane corocznie na okres zimowy do 15 maja (lista w komunikacie turystycznym na stronie tpn.pl/zwiedzaj)
 • Apelujemy również o niewchodzenie na lód na tatrzańskich stawach!
 • Przypominamy, że od 1 marca do 30 listopada obowiązuje zakaz poruszania się po Parku od zmierzchu do świtu.
Życzymy wszystkim satysfakcjonującego pobytu na łonie natury, ale namawiamy do takiego korzystania z Parku, które nie narazi innych użytkowników ani służb. Będziemy obserwować, jak rozkłada się ruch, i stosownie do tego podejmować kolejne działania, dlatego prosimy o sprawdzanie komunikatu turystycznego, gdzie zamieszczamy wszystkie istotne dla turysty i aktualne informacje – podsumowuje Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

https://tpn.pl/nowosci/tatrzanski-park-narodowy-otwarty-dla-turystow
 «« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1737

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2023