E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
Wirtualne zwiedzanie wystawy "Salon Marcowy 2020: Andrzej Kreütz-Majewski – Malarstwo, Scenografia"
 dodano: 7 Kwietnia 2020    (źródło: http://www.galeria.zakopane.pl/)

Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w ramach akcji #zostańwdomu i czasowym zamknięciem galerii, serdecznie zapraszają do obejrzenia kolejnej części prac Andrzeja Kreütz-Majewskiego w ramach wirtualnego zwiedzania wystawy "Salon Marcowy 2020: Andrzej Kreütz-Majewski – Malarstwo, Scenografia".We wstępie do katalogu biennale weneckiego w 1986 roku Andrzej Kreütz-Majewski napisał: Pracując przez tyle lat dla teatru nie zapomniałem nigdy o malarstwie. I to malarstwu raczej jestem skłonny przyznać pierwszeństwo nad scenografią, ponieważ właśnie z doświadczeń malarskich pochodzi większość inspiracji i wniosków do pracy w teatrze. Będąc z natury bardziej anarchistą niż trzeźwym kalkulatorem, jestem wrogiem łatwych kompromisów, w które łatwo wtrącić może współpraca z tak wieloma kompaniami teatralnymi. Malarstwo zatem jako dzieło niezależne staje się mym azylem w chwilach zniechęcenia pracą w teatrze. Jednakże istnieje również relacja odwrotna: wiele z teatru przenika do malarstwa. Tak więc jedno i drugie stanowi określoną całość, może i niespójną, wszakże niepodważalnie moją, tworzy moje Ja określone lękiem, wsparte nadzieją.

Dzieła pochodzą z kolekcji prywatnej oraz archiwum Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem.

Więcej informacji na stronie internetowej http://www.galeria.zakopane.pl/ oraz w mediach społecznościowych. Wirtualną wystawę można zobaczyć również na Facebooku (https://www.facebook.com/MGS.Zakopane/) oraz Instagramie (mgs_zakopane) MGS. Każdego dnia zaprezentujemy Państwu część ekspozycji wraz z dodatkowymi informacjami.

 «« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    533

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021