E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zakopane
ZAPROSZENIE NA PROMOCJĘ KSIĄŻKI „Gazda czy pon? Portret górali podhalańskich na przełomie XX i XXI wieku”
 dodano: 18 Lipca 2019

20 lipca 2019 (sobota), godz. 16:00
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
ul. Zamoyskiego 25
 
Zapraszamy do Muzeum Tatrzańskiego na promocję książki „Gazda czy pon? Portret górali podhalańskich na przełomie XX i XXI wieku” autorstwa dr Natalii Maksymowicz Mróz. Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Kwiecińska.
 


Autorka karierę naukową rozpoczynała w Polskiej Akademii Nauk jeszcze podczas studiów magisterskich. Następnie prowadziła zajęcia i badania na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2009-2012, jako adiunkt na Uniwersytecie Szczecińskim była kierownikiem projektu “Polish Settlements in Europe. Anthropological Visualisations of Cultural Phenomena – Enclaves of Polish Culture on Romanian Bukovina“.

Kultura Podhala i Tatry niezmiennie od lat fascynują badaczkę. Badania naukowe antropolożka przeniosła z Tatr w Himalaje, gdzie prowadziła badania w Indiach (Dolanji, Tabo) i Nepalu (Dolpo), zajmując się głównie systemami edukacji w odległych od cywilizacji rejonach. Jednym z owoców jej pracy jest film dokumentalny „Dolanji, polskie serce w Tybecie” (2007).

Obecnie współpracując z Katedrą Antropologii na John Jay College of Criminal Justice City University of New York, kontynuuje badania nad podwójnym wzorem kulturowym.

W kręgu zainteresowań badaczki jest antropologia wizualna i wykorzystywanie narzędzi wizualnych do promowania treści społecznych, m.in. teledysk „Head Above Water” z muzyką zespołu Supermonkey Death Grip.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach Tatrzańskich Musealiów.

 «« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    207

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019