E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
Hokus Krokus - Wycieczka Krokusowa
 dodano: 8 Kwietnia 2019

Wycieczka Krokusowa - #hokuskrokus
 
Dolina Kościeliska – Przysłop Miętusi – Dolina Małej Łąki
 
Start w Kirach przy wejściu do Doliny Kościeliskiej (przy mapie przez punktem biletowym) o godz. 9.00.
 
Termin:
14.04.2019 (niedziela)


Początek trasy prowadzi z Kir dnem Doliny Kościeliskiej przez trzy polany: Wyżnią Kirę Miętusią, Cudakową Polanę i Stare Kościeliska. Następnie przez Przysłop Miętusi przechodzimy do Doliny Małej Łąki - na Wielką Polanę Małołącką. Zejście w dół Doliną Małej Łąki na Gronik. Tam można zakończyć wycieczkę lub wrócić Drogą pod Reglami do Kir. Długość 11 km, czas przejścia 4-5 godz.
 
Na trasie jest kilka krokusowych polan, ale zobaczymy też inne wiosenne rośliny, które kwitną w lasach i nad potokami a także poszukamy śladów zwierząt. W tle widoki na Kominiarski Wierch, Czerwone Wierchy i Giewont. Jest to jeden z mniej uczęszczanych szlaków, gdzie można odpocząć z dala od tłumów.
W wyższych partiach Tatr wciąż jest zima. Na trasie można się spodziewać fragmentów ze śniegiem i lodem a także trochę błota. Zalecamy buty trekkingowe, ubranie „na cebulkę”, czapkę, rękawiczki, kijki.
 
Start w Kirach przy wejściu do Doliny Kościeliskiej (przy mapie przez punktem biletowym) o godz. 9.00.
 
Termin:
14.04.2019 (niedziela)
 
Zapisy:
Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku, +48 18 2000 533 / +48 660 554 107 / centrumturystyki@gminakoscielisko.pl
 
Wycieczki są ogólnodostępne, bezpłatne - zapraszamy!
 
Hokus Krokus - nie czarujmy się – krokusy same się nie ochronią!
Mamy dla Was wycieczki, informacje i ciekawostki - sprawdźcie koniecznie...
 
Krokus, a właściwie szafran spiski, bo tak brzmi jego polska nazwa gatunkowa, jest pierwszym zwiastunem wiosny. Pojawia się na przełomie marca i kwietnia, przykrywając tatrzańskie polany spektakularnym fioletowym płaszczem. Krokusy – jeden z najsłynniejszych tatrzańskich symboli – co roku przyciągają do Tatr tłumy turystów ciekawych tego niezwykłego zjawiska. Krokusy są też wiosennym symbolem Dzianisza, Kościeliska i Witowa bowiem znakomita większość krokusowych siedlisk mieści się na terenie gminy.
 
Aby chronić krokusy, TPN i gmina Kościelisko prowadzą ponownie szeroko zakrojoną kampanię w obronie kwiatów. Zeszłoroczna odsłona zawładnęła internetem. Turyści byli ostrzegani przez plakaty, a na „opornych” czekały symboliczne blokady z hasłem „Ani kroku(s) dalej!”, ustawione w miejscach najbardziej narażonych na podeptanie. Działania zwieńczył sukces – udało się ograniczyć straty w znacznym stopniu, a wielu nieświadomych turystów nie tylko zdało sobie sprawę ze skali problemu, ale nawet przyłączyło się do akcji, strofując innych wędrowców na szlaku. Zachęcamy do skorzystania z propozycji krokusowych tras, które specjalnie dla Was przygotowaliśmy. Zachęcamy do lektury folderu, który dostępny jest w Centrach Informacji Turystycznej, punktach kasowych TPN, wielu obiektach gastronomicznych i noclegowych. Zachęcamy wreszcie do odwiedzenia strony internetowej naszego projektu, na której znajdziecie wszystkie niezbędne informacje:
 
 
 


«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1571

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022