E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
34 Urodziny TEATRU WITKACEGO
 dodano: 19 Lutego 2019

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TRZYDNIOWE UROCZYSTOŚCI URODZINOWE W TEATRZE WITKACEGO. W dniach 21-23 lutego 2019 zapraszamy na coroczne obchody powstania zakopiańskiej sceny - w tym roku to 34. Urodziny Teatru Witkacego oraz 134. rocznica urodzin Patrona Teatru – Stanisława Ignacego Witkiewicza.Pierwszy dzień Urodzin poświęcamy naszemu Patronowi
- odbędzie się wernisaż wystawy GYUBAL WAHAZAR (projekt zespołu studentów Wydział Sztuki Nowych Mediów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie),
- gościnny spektakl TEATRU EXODUS z Ciechanowa, specjalizującego się w inscenizacjach dramatów Witkacego - „JAN MACIEJ KAROL WŚCIEKLICA”
i niespiesznie poświętujemy wspólnie, rozkoszując się spotkaniem z publicznością.
A w nocy najwytrwalsi będą mogli uczestniczyć w spektaklu Sceny Propozycji Aktorskich BECKETT.CIĘCIE CZASU na Scenie A. Bazakbala.
 
W piątkowy wieczór (22.02) przeniesiemy się we wspomnieniach zapisanych na taśmie filmowej w czasy dawnych spektakli naszego Teatru, pochylimy się nad interpretacją sfery znaczeniowej cienia w twórczości malarskiej, fotograficznej, teatralnej i literackiej Stanisława Ignacego Witkiewicza.
O 20.30 koncert promujący swoją najnowszą płytę zagra zakopiańczyk Dawid Lubowicz z Zespołem - na koncert zaprasza Burmistrz Miasta Zakopane!
Zwieńczeniem wieczoru będzie tradycyjny wieczór niespodzianek - niepowtarzalny poza tym jednym dniem w roku….
 
W sobotę 23 lutego zaprosimy na wernisaż wystawy Zbigniewa Bajka „Relikwiarze. Niepodległość marzeń”, a po nim na przedstawienie „SPISKI - Hej!” w reżyserii Andrzeja Dziuka. Następnie wzniesiemy toast i zakosztujemy przepysznego obowiązkowego tortu urodzinowego!
Przeniesiemy się do Kawiarni Teatru, gdzie spotkamy się z autorem powieści SPISKI Wojciechem Kuczokiem, a następnie rozkołyszą nas rytmy Warszawskiego Dancingu w wykonaniu Pawła Steczkowskiego i Teuta Projekt oraz Zespołu Jacka Bieleńskiego i Marynarzy.
 
Bawcie się, śmiejcie i myślcie razem z nami … tak już od 34 lat!
Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły na www.witkacy.pl
 
Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Chramcówki 15, Zakopane
 


«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    438

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020