E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GÓR – MOUNTAINS MATTER!
 dodano: 4 Grudnia 2018

W CHAŁUPIE GÓRALSKIEJ – WARSZTATY DLA DZIECI NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GÓR
11 grudnia godz. 11.00 (wtorek)
 
SPOTKANIE Z APOLONIUSZEM RAJWĄ
11 grudnia 2018 godz. 18.00
 


W CHAŁUPIE GÓRALSKIEJ – WARSZTATY DLA DZIECI NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GÓR
11 grudnia godz. 11.00 (wtorek)
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego
Góry kojarzą nam się przede wszystkim z czasem wolnym, kiedy odpoczywamy spacerując po górskich szlakach latem lub jeżdżąc na nartach zimą. Być może podczas naszego pobytu w górach nie zastanawiamy się nad tym jak wyglądało życie przeciętnego mieszkańca terenów górskich kiedyś. Czy surowy klimat, w którym przez większość roku pada deszcz lub śnieg oraz położenie domostw w trudnodostępnych miejscach pozwalało na takie samo życie jak w innych regionach Polski? Między innymi na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć na warsztatach „W CHAŁUPIE GÓRALSKIEJ”, gdzie odwiedzimy XIX-wieczne domostwo średniozamożnej rodziny góralskiej. Zajęcia będą swoistą podróżą w czasie – przeniesiemy się do chałupy zamieszkałej przez wielodzietną rodzinę, której codzienność toczyła się w dwóch izbach. Dowiemy się jak radzono sobie z utrzymaniem ciepła w domu podczas srogiej zimy i dlaczego budowano strome dachy. Do czego w izbie przydawał się żłóbek z sianem oraz jaką rolę w góralskiej chałupie miały płazy, psy i rysie?
Zapisy: warsztaty@muzeumtatrzanskie.pl , tel: 533 925 111
Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego
 
SPOTKANIE Z APOLONIUSZEM RAJWĄ
11 grudnia 2018 godz. 18.00
gmach główny Muzeum Tatrzańskiego
Międzynarodowy Dzień Gór to święto obchodzone corocznie 11 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2002 roku. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Gór w niedzielę, 10 grudnia 2017. Także muzea partnerskie, należące do IMMA - Międzynarodowego Związku Muzeów Górskich – przygotowały specjalny program. 
W Muzeum Tatrzańskim podczas Międzynarodowego Dnia Gór przyjrzymy się różnym aspektom, w których góry są naprawdę istotne. W czasie spotkania, którego gościem będzie Apoloniusz Rajwa – geograf, speleolog, taternik, przewodnik i ratownik górski – porozmawiamy o tym, jakie badania naukowe prowadził w Tatrach w okresie pracy w Obserwatorium na Kasprowym Wierchu, czyli jak łączy się pracę z pasją. Przyjrzymy się osiągnięciom speleologicznym i taternickim oraz posłuchamy wielu ciekawych opowieści człowieka, który pod Tatrami spędził już 70 lat.
Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego


«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1487

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022