E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
Andrzej Bargiel gościem Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem
 dodano: 23 Sierpnia 2018

Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z ośmiotysięczników K2 i Broad Peak, będzie gościem 14. Spotkań z Filmem Górskim.


Andrzej Bargiel to autor bez wątpienia jednego z najważniejszych górskich wyczynów tego roku. Polak, 22 lipca zdobył szczyt K2, a następnie bez zdejmowania nart, zjechał z niego do bazy. Był pierwszym człowiekiem na świecie, który tego dokonał. Z kolei trzy lata wcześniej podobnego wyczynu (także jako pierwszy człowiek w historii) dokonał zjeżdżając z Broad Peak. Bargiel jest skialpinistą, biegaczem górskim i himalaistą. Jest także ratownikiem TOPR, był również uczestnikiem projektu Polski Himalaizm Zimowy. Na koncie ma także rekord w zdobyciu tytułu Śnieżnej Pantery (zdobycia pięciu siedmiotysięczników znajdujących się na terenie byłego ZSRR) oraz liczne rekordy w tempie zdobywania ośmiotysięczników.
 
14. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach od 30 sierpnia do 2 września w Zakopanem. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, filmowcami oraz autorami książek. Odbędą się także zawody biegowe – Bieg Przedni, spotkania z blogerami – BloGórsfera, a także Akademia Górska w ramach której zorganizowane zostaną warsztaty wspinaczki, pierwszej pomocy, nawigacji, biegania i wiele innych.
 
Karnety:
 
 
 
Akredytacje:
 
 
 
Szczegóły:
 
 
facebook.com/spotkania.zfilmemgorskim/


«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1031

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022