E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
MA Festiwal - wernisaż wystawy kolaży Barrakuz i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem
 dodano: 6 Czerwca 2018

11.06.2018 | godzina 17:00
Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku, ul. Nędzy-Kubińca 136

MA Festiwal to wydarzenie tworzone przez uczniów ZSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Głównym celem MA Festiwalu jest danie możliwości młodym artystom (głównie uczniom i absolwentom „Kenara”) prezentacji swoich prac w zakopiańskich galeriach sztuki. Wernisaże i finisaże wystaw oraz spotkania z autorami odbywać się będą w dniach 7-11 czerwca 2018r. Jednym z wydarzeń jest wystawa prac, które powstały podczas warsztatów prowadzonych przez Barrakuz w LaMano 30.03.2018 roku. Miesięczny pobyt artystki w Kościelisku, fascynacja Tatrami, zaowocował tematem wspólnie przestudiowanym z młodymi twórcami: "kolor w górach". Gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z efektem tego spotkania.


Barrakuz - pod takim pseudonimem kryje się artystka Beata Śliwińska. Rocznik 1988. Z wykształcenia architekt krajobrazu i grafik, z zamiłowania i zawodu projektantka, ilustratorka, set designerka. Mieszka i tworzy w Warszawie. Jest fanką kolażu i na tej technice opiera swój styl pracy. Techniki, z których najczęściej korzysta to kolaż digitalowy, ale bazuje także na analogach i tworzeniu odręcznych obrazków.

Prace Barrakuz są kwintesencją kobiecości, z całą jej eterycznością i delikatnością, przeplecionymi sporą dawką siły, determinacji, a przede wszystkim niedopowiedzeniami. Kolaż, który jest domeną w pracach autorki, sprawia, że klasyczne zdjęcia kobiet zmieniają się w konceptualne prace, zyskujące zupełnie nowe jakość i formę. Warstwy, pocięcia, trójwymiarowość elementów - wszystko to otwiera przed odbiorcami nieograniczone pole do interpretacji i nadawania własnych znaczeń.

W portfolio Barrakuz znajdują się postprodukcje graficzne sesji edytorialowych i modowych dla najlepszych magazynów w Polsce, okładek płyt muzycznych i książek, ilustracji, a także oprawy graficzne wydarzeń kulturalnych, koncertów oraz identyfikacji wizualnych. Jej pracę docenił i wydrukował włoski Vogue, a plakaty były prezentowane podczas LA Artistic Book Fair w Los Angeles.

Wydarzenie na Face Book'u: http://bit.ly/2kS3O7x

Zapraszamy!«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    333

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019