E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
„Przewodniczki”. Spotkanie z Kobietami – Przewodniczkami Tatrzańskimi
 dodano: 18 Października 2017

W ramach 6. Festiwalu Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki, 21 października o godz. 18.00 zapraszamy do Kina „Sokół” na wydarzenie „Przewodniczki” czyli spotkanie z kobietami – przewodniczkami tatrzańskimi. 


Przewodnictwo to męski zawód. Tak mówi nam stereotyp. Kobiety są zbyt słabe, za mało dzielne i niewystarczająco wytrzymałe. Bohaterkami spotkania będą zakopiańskie przewodniczki, które żyją zdecydowanie w poprzek tego wyobrażenia. Oswoiły mizoginiczny górski świat i zadomowiły się w nim na dobre. Przewodnictwo stało się łagodniejsze, piękniejsze, zwyczajnie lepsze. 

 

Organizator Festiwalu: Burmistrz Miasta Zakopane

Partnerzy: Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego, Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół". Gniazdo w Zakopanem, Kino "Sokół", Kino "Giewont", Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości”, Fundacja Domu Literatury i DPT
 

Bezpłatne zaproszenia dostępne są na stronie zaproszenia.zakopane.eu lub telefonicznie 18 20 20 436.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1161

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022