E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
13. SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM
 dodano: 29 Sierpnia 2017

Spotkania to międzynarodowa impreza dla wszystkich miłośników gór i sportów ekstremalnych. Odbędzie się w dniach 30.08 - 3.09, w centrum Zakopanego na Górnej Równi Krupowej oraz w Tatrach.

Filmowo – outdoorowa impreza ma na celu promocję szeroko rozumianej kultury górskiej i sportów. SzFG to cykliczne wydarzenie realizowane w centrum Zakopanego i w Tatrach przez Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.


 
 

Różnorodność atrakcji:

Po pierwsze. To najważniejsza impreza miłośników gór pod Tatrami.

Po drugie. Lodowi wojownicy – polscy wspinacze, którzy wyruszą wkrótce, aby jako pierwsi na świecie zdobyć zimą drugi do wysokości i najbardziej nieprzystępny szczyt świata - K2. Odwiedzą Festiwal i z chęcią podzielą się swoim bogatym doświadczeniem, a także opowiedzą o przygotowaniach do ambitnej wyprawy na K2.

Po trzecie. Wasi goście: Andrzej Bargiel, który dokonuje rzeczy niemożliwych i próbował zjechać z K2 na nartach. Gerlinde Kaltenbrunner, pierwsza kobieta, która zdobyła wszystkie ośmiotysięczne szczyty bez użycia dodatkowego tlenu i bez wsparcia tragarzy. Marek Holecek, który pokonał właśnie niezdobytą pd-zach. ścianę Gasherbrumu I, Marcin Yeti Tomaszewski, dla którego wyzwaniem jest wytyczanie nowych dróg w Tatrach, w Karakorum, Alpach, Wenezueli, na Ziemi Baffina i Grenlandii (i wciąż czuje niedosyt), Krzysztof Starnawski, jeden z najlepszych na świecie nurków jaskiniowych, Anna Figura - mistrzyni świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim, jedyny na świecie zdobywca obu biegunów w jednym roku Marek Kamiński, Ewa Wachowiczkompletująca Koronę Świata i wielu, wielu, wielu innych. Opowiedzą o swoich dokonaniach, z chęcią udzielą też wyczerpujących odpowiedzi na Wasze pytania.

Po czwarte. Prawdziwa uczta miłośników gór i fanów dziesiątej muzy: 21 filmów z 10 krajów w konkursie głównym, 14 wyjątkowych filmów w pokazach pozakonkursowych, 6 filmów dokumentalnych w pokazie TVP Historia i „Taternika”, a także specjalne pokazy filmów: pamięci Ueliego Stecka i o kobietach na K2.

Po piąte. Premiery i promocje książkowe! Piotr Pustelnik „Ja, pustelnik”, Anna Kamińska „Wanda – opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” i wiele innych.

Po szóste. Po raz pierwszy wielkie miasteczko festiwalowe na Równi Krupowej. 

Po siódme. Akademia Górska. Warsztaty doskonalące górskie umiejętności, poprawiające bezpieczeństwo. M.in. ferraty, bieganie z testami zegarków suunto i bietów oraz plecaków Salomon, poruszanie się w terenie eksponowanym, pierwsza pomoc, rolowanie.

Po ósme. Wielki kiermasz outdoorowy w miasteczku festiwalowym. Wielkie okazje. Ponad 20 wystawców.

Po dziewiąte. Wycieczka w stylu retro. Szalona wyprawa z muzyką i śpiewami w nieznane. Stroje z epoki dobrze widziane.

Po dziewiąte. 12. zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego stanowiące edycję Pucharu Polski w boulderingu.

 

Także:

Prawa człowieka w górach – prawa dzieci w Nepalu. Niezwykły film o Urmili, która walczy z niewolnictwem dzieci w Nepalu i spotkanie z reżyserką filmu. Organizujemy także spotkanie dla młodzieży z podhalańskich szkół o prawach dzieci w Nepalu – na uczestników czekają drobne upominki fair-trade. 

Prezentacja „Przewodnika przyrodniczego po Tatrach Polskich” - to już trzecie, poprawione i uzupełnione wydanie bestsellerowej pozycji, która ukazała się nakładem TPN. Książka Tomasza Skrzydłowskiego to obszerne kompendium wiedzy przyrodniczej, ale nie tylko. Zawiera liczne informacje o dziejach poznania przyrody Tatr, historii jej ochrony, o ludziach, którzy Tatrom poświęcili swoje życie.

Warsztaty i szkolenia „Leave No Trace” - etyka środowiskowa w turystyce górskiej w Tatrach, zastosowanie 7 zasad „Leave No Trace”, szkolenie terenowe. Prowadzenie: Jan Krzeptowski-Sabała, kierownik Działu Edukacji TPN.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1300

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022