E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK
 dodano: 13 Lipca 2017

Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy, kontynuują akcję "Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK", która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podhala i przyjeżdżających do nas turystów. 


Akcja jest prowadzona społecznie i bezpłatnie. Stali mieszkańcy Powiatu Tatrzańskiego zgodnie z regulaminem TPN są zwolnieni z opłat za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Celem akcji jest zachęcenie miłośników gór do rozsądnego i bezpiecznego chodzenia po górach i zdobywania kolejnych stopni Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.

Planujemy w ciągu trzech miesięcy: w czerwcu, lipcu i sierpniu osiem wycieczek w czasie, którego odwiedzimy wszystkie schroniska w Polskich Tatrach. W trakcie wycieczek przewodnik tatrzański, będący również przodownikiem turystyki górskiej GOT PTTK, będzie objaśniał zasady zdobywania punktów GOT równocześnie podając wiadomości o pokonywanej trasie, zwracając uwagę na piękno otaczającej przyrody, a przede wszystkim na zasady bezpiecznego chodzenia po górach.
Turyści mogą iść indywidualnie po szlakach według własnych wariantów przejść lub w pobliżu przewodnika tatrzańskiego słuchając tego, co on mówi.

Miejsca zbiórek będą wyznaczane u wylotów dolin o godzinie 9.00.
Szczegółowe informacje o planowanych przejściach szlaków, będą podawane w Radiu Alex, prasie i internecie.
 

PROGRAM

16.07

Przejście z Siwej Polany do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej i Doliny Jarząbczej, do kamienia z tablicą upamiętniającą pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 23 czerwca 1983 roku.

Zbiórka przy budce kasowej TPN

19 punktów GOT

 

23.07

Przejście z Kuźnic do schroniska PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy.

Zbiórka przy budce kasowej TPN

21 punktów GOT

 

06.08.2017

Przejście z parkingu na Palenicy Białczańskiej do schroniska PTTK w Roztoce i do Morskiego Oka, obchodząc Morskie Oko dookoła.

Zbiórka przy budce kasowej TPN

28 punktów GOT

 

13.08

Przejście od Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliną Roztoki zielonym szlakiem do schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, z zejściem czarnym szlakiem do zielonego i z powrotem do Wodogrzmotów Mickiewicza.

Zbiórka początek szlaku Wodogrzmoty Mickiewicza

28 punktów GOT

 

20.08

Na zakończenie przejście z Wierch Porońca na Rusinową Polanę z wejściem na Gęsią Szyję i zejściem do kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach.

Powrót z kaplicy niebieskim szlakiem do Zazadniej

Zbiórka przy budce kasowej TPN

14 punktów GOT

 

 

Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem wykonał odznakę akcji "Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK", która będzie do nabycia przez wszystkich uczestników wycieczek w biurze Oddziału Tatrzańskiego PTTK przy ul. Krupówki 12.

Informacji udziela biuro Oddziału Tatrzańskiego PTTK
Tel. 18 20 157 20 od godziny 9.00 do 16.00
www.zakopanepttk.pl«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1464

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022