E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
Polskie Koleje Linowe świętują 20-lecie wizyty Ojca Świętego na Kasprowym Wierchu i w Zakopanem
 dodano: 30 Maja 2017

Bezpłatny wjazd na Kasprowy Wierch, premiera filmu, wystawy pamiątek po Janie Pawle II, grafik Arkadiusza Walocha oraz zdjęć Pawła Murzyna i Bartka Solika, a także wspomnienia pracowników PKL z 6 czerwca 1997 roku - to atrakcje zaplanowane przez Polskie Koleje Linowe jako część obchodów wyjątkowej rocznicy wizyty Ojca Świętego na Kasprowym Wierchu i w Zakopanem.


Wszyscy, którzy będą chcieli uczcić 20-lecie wizyty Ojca Świętego, 6 czerwca będą mogli wjechać na Kasprowy Wierch za darmo.

- Zależy nam, by jak najwięcej osób razem z nami wspominało św. Jana Pawła II w rocznicę jego wizyty na Kasprowym Wierchu i w Zakopanem. Dlatego we wtorek, 6 czerwca zapraszamy mieszkańców i gości do bezpłatnego wjazdu koleją na Kasprowy Wierch. Chcemy, by każdy mógł tego dnia, podobnie jak Papież, zachwycić się pięknem górskiego krajobrazu - mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL.

Obchody zaczną się o godzinie 9.30. W budynku górnej stacji kolei zostanie wyświetlony film "Jan Paweł II w Tatrach - wybrane wspomnienia". Razem z pracownikami PKL, którzy 20 lat temu spotkali podczas swojej pracy na Kasprowym Wierchu Papieża Jana Pawła II, będzie można wspominać ten wyjątkowy dzień w historii firmy. W budynku górnej stacji kolei Kasprowy Wierch będzie można także oglądać wystawę "Śladami Jana Pawła II" obejmującą grafiki autorstwa znanego zakopiańskiego malarza i rysownika Arkadiusza Walocha oraz zdjęcia fotografów Pawła Murzyna i Bartka Solika.

Dostępna będzie również rozszerzona wystawa pamiątek po Ojcu Świętym, m.in. używanego przez niego sprzętu narciarskiego. Pamiątki zostały udostępnione PKL przez księdza Mariana Muchę, Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

W dniu obchodów - 6 czerwca, kolej będzie jeździła zgodnie z harmonogramem, od godz. 8:00. Na Kasprowy Wierch będzie można wjechać za darmo, bez potrzeby rezerwacji i zakupu biletów online, a jedynie zgodnie z kolejnością, w jakiej osoby zainteresowane pojawią się pod stacją dolną kolei w Kuźnicach.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1199

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022