E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zakopane
Sadzimy rodzime gatunki drzew w Zakopanem
 dodano: 9 Maja 2017

Burmistrz Miasta Zakopane i Tatrzański Park Narodowy w dniach 12-13 maja serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji sadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów na terenie Zakopanego. Do akcji już zgłosiły się szkoły, przedszkola, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, mogą także włączyć się w nią wszyscy zainteresowani mieszkańcy. Gmina Miasto Zakopane wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym przygotowała ok. 2 tys. sadzonek.


W ramach zajęć plenerowo-edukacyjnych w dniu 12.05.2017r. (piątek) dzieci wraz z opiekunami otrzymają sadzonki drzew i krzewów, które przy udziale pracowników TPN posadzą na swoich terenach lub na działkach gminnych. Będzie to ciekawa lekcja poświęcona rodzimej górskiej przyrody. Z kolei spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe otrzymają sadzonki drzew i krzewów w sobotę 13.05.2017 r.

W dniu 13.05.2017 r. (sobota) od godz. 9.00 - 12.00 zapraszamy również na Dolną Rówień Krupową (za Urzędem Miasta Zakopane) wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby otrzymać sadzonki drzew i posadzić je na swoich terenach położonych w Zakopanem. Będą to przede wszystkim sadzonki jaworów i limb. Zapewniona zostanie także fachowa pomoc w zakresie podstaw sadzenia drzew i krzewów oraz ich dalszej pielęgnacji.

Ilość sadzonek jest ograniczona, jednakże w przypadku dużego zainteresowania już jesienią tego roku będą planowane kolejne akcje. Osoby zainteresowane sadzonkami innych rodzimych gatunków drzew i krzewów będą mogły zadeklarować chęć ich pozyskania w kolejnych ich terminach.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    230

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017