E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
Aplikacja PKL Kasprowy Wierch najlepsza w kategorii Podróże i turystyka
 dodano: 9 Marca 2017

Aplikacja mobilna Kasprowy Wierch zdobyła I miejsce w konkursie Mobile Trends Awards w kategorii Podróże i turystyka. Jurorzy docenili m.in. innowacyjność pomysłu i jakość realizacji przewodnika na smartfona po Kasprowym Wierchu, a także jego odbiór przez użytkowników. Nagroda została wręczona 8 marca podczas gali Mobile Trends Awards.


Mobilny przewodnik PKL Kasprowy Wierch pozwala zaplanować i urozmaicić piesze wycieczki po okolicach szczytu. Użytkownicy mają do dyspozycji dziewięć tras pieszych, zróżnicowanych w zależności m.in. od czasu, który chcą poświęcić na wędrówkę. GPS pozwala śledzić na mapie swoje dokładne położenie, a funkcja AR (augmented reality - rozszerzona rzeczywistość) daje możliwość sprawdzenia, jak mijane miejsca wyglądały osiemdziesiąt lat temu, gdy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać. Aplikacja posiada także aktualną bazę informacji o działaniu kolei linowej i infrastruktury turystycznej, prognozę pogody w górach oraz poradnik turysty, dotyczący przygotowania do wycieczki i bezpiecznego zachowania w wysokich górach. Mobilny przewodnik działa również w trybie offline.

- Cieszymy się, że aplikacja PKL Kasprowy Wierch została doceniona zarówno przez turystów, jak i ekspertów z branży rozwiązań mobilnych. Nagroda w kategorii Podróże i turystyka jest dla nas szczególnym wyróżnieniem – jesteśmy dumni, że możemy dostarczać naszym klientom rozwiązania tak wysokiej jakości – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.  

Nagrody Mobile Trends Awards dla najlepszych rozwiązań mobilnych 2016 r. zostały przyznane w 10 kategoriach. Zwycięzców wybierała Kapituła Konkursowa, składająca się z ekspertów z branży mobile i IT, a także internautów, których głosy miały znaczenie przy wyborze głównych zwycięzców i decydowały o przyznaniu specjalnej statuetki – nagrody internautów.

Mobile Trends Awards przyznawano w tym roku już po raz szósty. Tegoroczni patroni wydarzenia to: Ministerstwo Cyfryzacji, Wojewoda Małopolski Józef Pilch, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, a także IAB Polska.
 

Aplikację PKL Kasprowy Wierch można pobrać tu:

Apple Store

Google Play«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1360

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022