E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM - "ALPINE WALL TOUR"
 dodano: 22 Listopada 2016

Zapraszamy na pokaz filmu "ALPINE WALL TOUR" z cyklu KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM - w najbliższy piątek 25 listopada 2016 o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora. Spotkanie poprowadzi Kuba Brzosko. Partnerem cyklu "Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim" jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.


Film, który chcemy Państwu zaprezentować, uważany za jeden z najlepszych dokumentów o polskim wspinaniu, ukazuje ubiegłoroczne alpejskie dokonania Łukasza Dudka i Jacka Matuszka. Swoją przygodę zaczęli od przymiarki do słynnej Trylogii Alpejskiej, pokonali drogę "End of Silence" oraz "Nowe Szaty Króla", w ubiegłym roku natomiast dokonali pierwszego powtórzenia tysiącmetrowej, bardzo trudnej drogi "Brento Centro" (Dolomity), pierwszego polskiego przejścia słynnej "Bellavisty" (Dolomity) również przeszli niezwykle wymagającą, techniczną trasę "Silbergeier" (Rätikon, Szwajcaria) wieńczącą ową Trylogię. Reżyser filmu, Wojtek Kozakiewicz, wspina się od 2004 roku, jest utalentowanym fotografem oraz autorem wielu filmów wspinaczkowych i slackline'owych, (za dokument "Potato Power" zdobył drugą nagrodę na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim w 2011 roku). To nie tylko film ukazujący temat wspinaczki wysokogórskiej, jest to również film o przyjaźni, o pokonywaniu swoich słabości, o realizowaniu własnych pasji.

 

Zapraszamy«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1581

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022