E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
PROJEKCJA FILMU Z CYKLU "KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM"
 dodano: 11 Października 2016    (źródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

Już w piątek 14 października 2016 o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora, filii Muzeum Tatrzańskiego, odbędzie się kolejny pokaz, tym razem filmu dokumentalnego "Sati". Pięć lat po tragicznej śmierci Piotra Morawskiego, wybitnego polskiego himalaisty, przestawiono publiczności 62. edycji Trento Film Festival dokument "Sati", w którym Olga Morawska wspomina wspólne życie z mężem, który całkowicie oddał się swojej pasji. Spotkanie poprowadzą Jakub Brzosko i Beata Słama.


Film powstał z materiałów archiwalnych. Autorem scenariusza i reżyserem jest Bartek Świderski. Autorem zdjęć Dariusz Załuski. Z jeden strony pokazane zostały nagrania z wypraw Piotra Morawskiego na Ama Dablam i Annapurnę w 2008 roku, z drugiej - monologi wdowy, Olgi Morawskiej, zarejestrowane kilka tygodni po śmierci jej męża.

 

Dokument niesie silny ładunek emocjonalny, zestawiając ze sobą dwa kontrastujące światy. Widzowie poznają świat Piotra i jego ogromnej pasji, determinacji i poczucia spełnienia, wypływających ze spotkania z górą oraz mają okazję zobaczyć drugą stronę medalu. W opowieści Olgi Morawskiej cierpienie żony po utracie męża, gniew, rozpacz, złość są wręcz namacalne, a tytułowy, hinduski rytuał "sati" polegający na spaleniu wdowy na stosie pogrzebowym męża, jawi się jako nieosiągalne wytchnienie.
 

Serdecznie zapraszamy«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1576

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022