E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
W Tatry z wycieczką, ale bez przewodnika
 dodano: 12 Grudnia 2011

Już w styczniu 2012 r. zostanie zniesiony obowiązek wynajmowania przewodnika przez wycieczki szkolne wybierające się w Tatry.


W myśl dotychczas obowiązujących przepisów, grupie osób wybierających się na tereny górskich parków narodowych oraz powyżej 1000 m.n.p.m. musiał towarzyszyć przewodnik tatrzański. W styczniu 2012 r. w miejsce Ustawy o kulturze fizycznej z 1997 r. wejdzie nowa Ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach, a zatem stary przepis zniknie.

Według nowej ustawy, za bezpieczeństwo osób przebywających w górach będzie odpowiadał zarządca terenu, czyli w tym wypadku dyrektor TPN. Sprawę mogłoby uregulować odpowiednio sformułowane przez niego rozporządzenie.

AG•  W TATRY BEZ PRZEWODNIKA   Zgłóś moderatorowi do usunięcia
 TURYSTA-PROJEKTANT      23:20 Czw, 29 Gru 2011
Mam nadzieję , że Dyrektor TPN wyda odpowiednie rozporządzenie i nie dopuści do swojej osobistej odpowiedzialności za nieobliczalne wycieczki szkolne w Parku ! A swoją drogą , to od 12 grudnia nikt na ten fakt zmiany przepisów nie zwrócił na tym forum uwagi - dlaczego jestem pierwszy ? Bo przecież wszyscy wiedzą , co potrafią wycieczki szkolne na szlaku. I nagle będą tylko pod opieką lepszej lub najczęściej gorszej , bo nieobeznanej z górskim terenem nauczycielki. To poza możliwą dewastacją TPN jest o krok od górskich wypadków. Zgroza !!

«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    3542

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024