E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
Siedmiu w Domu Doktora
 dodano: 16 Lutego 2011    (źródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

Magda Kraszewska w czwartek, 17 lutego o godz. 18.00 zaprasza na otwarcie    "Wystawy Siedmiu", w której udział wezmą: Tadeusz Błoński, Krzysztof Grajczak, Romuald Kołodziej, Andrzej Markiewicz, Ryszard Rogala, Adam Romaniuk i Łukasz Rudecki. Galeria Sztuki Współczesnej DOM DOKTORA, ul. Stanisława Witkiewicza 19.  Prace prezentowane w Domu Doktora powstały na prywatnym plenerze w Zalesiu koło Limanowej, zorganizowanym w roku 2010 przez filantropa i miłośnika sztuki Wincentego Szerszenia.


RYSZARD ROGALA
Urodził się w Łodzi. W 1971 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.Stypendysta Uniwersytetu Technicznego i Akademii Szt uk Użytkowych w Wiedniu. Od 1978 roku wykładowca w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Uprawia: grafikę, pastele, akwarelę. Obrazy Ryszarda Rogali można było oglądać podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych, między innymi w Warszawie, Częstochowie, Koninie i Ślesinie.

ROMUALD KOŁODZIEJ
Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Jest profesorem nadzwyczajnym Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej. Pracuje również w UMCS na stanowisku adiunkta II stopnia w Zakładzie Grafiki Projektowej i Serigrafii.
Organizator wielu akcji plastycznych: Ostróda, Lublin, Kazimierz Dolny, Kalisz, Grunwald, Bytów, Bytom. Organizator wielu plenerów i warsztatów plastycznych.
Zorganizował 20 wystaw indywidualnych:Galeria Odnowa w Kraśniku /1998/; Miejska Biblioteka w Świdniku /1999/; Miejska Galeria - Ratusz w Lublinie /1999/; Łucki Pałac Kultury w Łucku - Ukraina 1999; Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Bytomiu /2000/; Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu /2000/; Miejska Galeria Sztuki w Puławach /2002/; BWA Rzeszów /2006/; Miejska Galeria w Koszalinie /2007/. Uczestniczył w 45 wystawach zbiorowych, m.in. Pools Grafiek In De Noordgalerij w Gerderland, Holandia /1998/; II Triennale Tczewskie - Tczew /1998/;Grafika Roku - Lublin /1996, 1997, 1999/; Wschodni Salon Sztuki - Lublin; Wystawa Grafiki UMCS w Poznaniu, Toruniu /2000/; VI Międzynarodowe Triennale Sztuki Majdanek - Lublin /2000/; Międzynarodowa Wystawa Europa 2000 - Muzeum w Ostródzie; Sakrum Dzisiaj - Kielce w ostatnich latach wystawy w Meksyku, USA, Słowacja, Francja, Ukraina. Najważniejsze sukcesy artystyczne: III, II i I nagroda Grafika Roku - Lublin /1996, 1997, 1999/; Złota Odznaka Zasłużony dla miasta Lublina /1989/; Zasłużony Działacz kultury /1998/; Nagroda Atystyczna Burmistrza Miasta Świdnika /2002/.

TADEUSZ Z. BŁOŃSKI
Urodzony w Przemyślu. Ukończył PLSP w Jarosławiu w 1966 r. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w 1972 roku. Jest docentem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technicznego w Koszycach na Słowacji i profesorem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Bierze aktywny udział w życiu artystycznym, szczególnie w dziedzinach sztuki wizualnej /malarstwo, rzeźba, rysunek, fotografia, instalacja i design/. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie, Azji i Ameryce. Prace TZB znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w wielu krajach świata.

ADAM ROMANIUK
Urodzony w 1949 roku. Prof. zw Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, pracuje również w Katedrze Grafiki Warsztatowej ASP w Katowicach – Pracownia Grafiki Cyfrowej.
Wystawy indywidualne: Ars Polona Galerie, Düsseldorf, NIemcy, 1983; Galerie LK, Varrelbusch, Niemcy, 1983; Galleria di Banchieri, Torino, Włochy 1990; Festival Art-Eu 2, Hattingen, Niemcy 1997; Galeria Willa, Miejska Galeria Sztuki, Łódź; Galeria BWA, Katowice, 2002; Stadtgalerie, Karlsruhe, Niemcy 2005; Muzeum Śląskie, Katowice. 2006.
Wystawy zbiorowe: Międzynarodowe Biennale/Triennale Grafiki, Kraków 1980- 1986, 1994, 2000, 2006; Ogólnopolska Wystawa „Kolor w Grafice”, Muzeum Okręgowe, Toruń 1988, 1991; Współczesna Grafika Polski, Retretti Art Center, Finlandia 1993; Andrzej Pietsch, gli amici e gli allievi. Grafica e disegno dall’Accademia di Belle Arti di Cracovia, Roma, Włochy 1999; Galeria BWA, Katowice 2002; Międzynarodowe Triennale Grafiki „Kolor w grafice”, Toruń 2003, 2006; Ślady przyjaźni, Fabryka Trzciny, Warszawa 2006; Ewokacja matrycy, Otwarta Pracownia, Kraków 2007.
Nagrody: nagroda fundowana Triennale Grafiki Polskiej, Katowice 2000; III Nagroda Publiczności Międzynarodowego Triennale Grafiki, Katowice, 2002.

ŁUKASZ GÓRECKI
Urodzony w roku 1979 w Radomiu. Studia w Katedrze Sztuki Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej, 1999 - 2004. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Aleksandra Olszewskiego i Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Krzysztofa Wyznera. Twórczość w zakresie malarstwa sztalugowego.  Od roku 2005 pracuje w Katedrze Sztuki Wydziału Nauczycielskiego Politechniki  Radomskiej, obecnie na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej na stanowisku
asystenta w Katedrze Malarstwa i Rysunku.
Prace w zbiorach: Urząd Miejski w Radomiu, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu (w ramach kolekcji 100 wystaw w Galerii Rogatka).

ANDRZEJ MARKIEWICZ
Urodzony w roku 1956 w Skarżysku-Kamiennej. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w roku 1986 uzyskał dyplom magistra wychowania plastycznego w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Mieczysława Hermana i Pracowni Grafiki prof. Stanisława Góreckiego. W latach 1987-1989 studia podyplomowe w tym samym Instytucie w pracowni malarstwa i rysunku prof. Mariana Stelmasika. Od roku 1994 jest członkiem ZPAP, od roku 1995 pracuje w Katedrze Sztuki Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej. W latach 2001-2002 był kuratorem uczelnianej galerii „Rogatka”. Od 2004 roku profesor nadzwyczajny Politechniki Radomskiej. Od roku 2000 r jest członkiem Ogólnopolskiej Międzyuczelnianej Rady Edukacji Artystycznej. Od roku 2005 jest członkiem Senatu PR. Od października 2007 - prodziekan Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej.
Zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową, malarstwem. Twórczość swą prezentował na 29 wystawach indywidualnych (Kopenhaga, Kowno, Łódź, Kielce, Zakopane, Radom), a także na 157 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, USA, Litwa, Łotwa, Ukraina, Węgry, Słowacja, Czeska Republika).
Prace w zbiorach:  Państwowe Muzeum na Majdanku, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Muzeum Rysunku Współczesnego w Lubaczowie, Galeria Zyhdi w Raciborzu, Galeria Promocji Kultury w Częstochowie, Muzeum Narodowe w Kielcach, BWA w Kielcach, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, Indiana River Community, Collage, Virginia, Florida (USA).
 
KRZYSZTOF GRAJCZAK
Urodził się w roku 1969 w Elblągu. W latach 1988-1993 studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, gdzie w 1993 r uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. M. Hermana pod kierunkiem adi. W. Wróblewskiego. Od roku 1998   należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Zajmuje się również scenografią i projektowaniem strojów teatralnych. Uczestniczył w ponad 30 wystawach indywidualnych, zbiorowych i imprezach artystycznych w kraju: m. in. Lublin, Puławy, Dębica, Przeworsk, Chorzów, Elbląg, Gdańsk, Olsztyn, Zamość, Kraków, Olkusz, Koszalin, Osieki, Ustronie Morskie. Wystawy zagraniczne: Szwecja, Francja, Tunezja, Czechy, Łotwa, Ukraina, Włochy, Słowacja. Jego brazy znajdują się w zbiorach prywatnych, muzeach i galeriach w kraju i za granicą.

 

(AP)

 
ŹRÓDŁO: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu










«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1936





Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024