E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Dziennikarze PPWSZ
Nadzieja na lepsze jutro
 dodano: 19 Maja 2010    (źródło: Redakcja - studenci PPWSZ)

Mieszkańcy Nowego Targu spoglądają w niebo z nadzieją na ustąpienie natarczywego deszczu i lepsze jutro.


Górale zastanawiają się już czy lepsza susza, która powoduje ogromne zmniejszenie plonów na roli, czy intensywne deszcze powodujące powodzie.

Jak powiedział mieszkaniec Nowego Targu:
- Wniosek może być tylko jeden - susza. Susza nie powoduje tak wielkich strat jak powódź. Ciągły deszcz przyczynia się nie tylko do zmniejszenia plonów, ale niestety do niszczenia dorobku życiowego wielu ludzi. Moja rodzina na chwilę obecną straciła dom, miejsce gdzie czuła się bezpiecznie. Patrząc na wodę, która bez litości zabiera wszystko, aż chce się płakać. Nie ma słów, którymi mógłbym opisać to co się czuje widząc taki widok. Jest coraz gorzej, ale nie załamujemy się. Cieszymy się z tego co nam zostało. Codziennie patrzymy w niebo i myślimy tylko nad tym, która rzeka znów wyleje, które miejsca będą zalane… Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie pogoda się poprawi.


Coraz większa liczba mieszkańców traci dach nad głową. Przyczyny powodzi są różne. Ludzie mają pretensje, które tak naprawdę nie wiadomo do kogo kierować. Pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi. Jest w nich rozpacz, załamanie, płacz, ale jednocześnie chęć pomocy sobie nawzajem. Nie są w stanie uchronić się przed żywiołem. Codziennie strażacy ewakuują ludzi z domów, w których woda na dzień dzisiejszy jest ,,gościem” pierwszorzędnym, który bez zapowiedzi ich odwiedza. Wyrazy współczucia są niczym w stosunku do tego, co przeżywają ludzie doświadczeni przez los.


Ilona Król- PPWSZ


«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2078

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022