E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Dziennikarze PPWSZ
Zapraszamy do Kina Tatry! [recenzje filmowe!]
 dodano: 9 Maja 2010    (źródło: Redakcja - studenci PPWSZ)

Gratka dla miłośników komiksów i historii o superbohaterach. Kolejna część przygód Stalowego Rycerza.


Powrót Iron Mana…


W kinie Tatry mamy okazję obejrzeć drugą część wysokobudżetowej superprodukcji amerykańskiej ,,Iron Man 2’’, o przygodach kontrowersyjnego miliardera, Tony'ego Starka.


,,Iron Man 2’’ to efekty specjalne na wysokim poziomie i gwiazdorska obsada, na czele której stoi Robert Downey Jr. jako główny bohater Tony Stark. Oprócz niego w filmie możemy podziwiać takie osobistości aktorskie jak: Don Cheadle (Podpułkownik James), Scarlett Johansson (Natasha Romanoff), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts), Sam Rockwell (Justin Hammer), Mickey Rourke (Ivan Vanko), Samuel L. Jackson (Nick Fury), John Slattery (Howard Stark) i wielu innych. Film podobnie jak część pierwszą, wyreżyserował Jan Favreau.


Akcja filmu rozgrywa się pół roku po pierwszej części. Poprzez ujawnienie światu kto kryję się pod zbroją Iron Mana, Tony Stark staje się mega gwiazdą. Tyle tylko, że iron-manii nie poddaje się rząd amerykański, który czeka tylko na sposobność poznania tajemnic bohatera. Rządowi z pomocą przybywają konkurent w interesach Starka, Justin Hammer i tajemniczy mściciel Ivan Vanko. I jak nie trudno się domyślić główny bohater wpada w nie lada kłopoty.


Po obejrzeniu filmu ,,Iron Man II’’ mam mieszane uczucia. Z jednej strony świetnie zagrana rola Tony’ego Starka - cynicznego, wielbiącego siebie narcyza. Dynamiczna muzyka (John Debney), humor, efekty specjalne to również wielkie plusy filmu. No i oczywiście osoby Scarlett Johansson i Gwyneth Paltrow. Z drugiej strony przewidywalny i schematyczny scenariusz, który może sprawić, że ogarnie nas ,,déjà vu’’.


Dlatego film polecam głównie fanom pierwszej części Iron Mana jak i innych filmów z tego gatunku (Akcja, Sci-Fi) o niezniszczalnych bohaterach, a także osobom śledzącym karierę aktorską Roberta D.

 
Damian Matuszek - student PPWSZ
«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2250

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022