Konkurs dotyczący wiedzy na temat Tatr dobiega końca. Poziom uczestników okazuje się bardzo wysoki.
- Drugi etap konkursu internetowego "Tatry bez granic" okazał się szczęśliwy aż dla szesnastu osób. Wynik ten zdaje się potwierdzać fakt, na który wskazywaliśmy już wcześniej – że wiedza konkursowiczów jest na najwyższym tatrzańskim poziomie- poinformowała Paulina Kołodziejska z TPN.
- Zwycięzcami kwietniowego etapu z sumą 99 punktów na 101 możliwych do zdobycia są: Rafał Dymek, Krzysztof Dyner, Miłosz Martynowicz, Apoloniusz Rajwa, Tomasz Świerkot. Na drugiej pozycji (96 punktów) uplasowali się: Maciej Cichy, Hanna Dyner, Lidia Maląg, Piotr Nowakowski, Ryszard Rozenbajgier i Stanisław Źrebiec- mówi. - Musimy także wymienić osobę o pseudonimie „Stonka”, która z pozostałymi dzieli miejsce drugie, ale niestety nie może się znaleźć w gronie zwycięzców etapowych. Brak danych personalnych nie pozwala nam na uznanie jej za laureata. Nie wiemy nawet, czy to zawodniczka czy zawodnik. Szkoda, bo drugie miejsce to znakomity wynik. Miejsce trzecie (95 punktów) zajęli: Joanna Antoniak, Iga Maliszewska, Maciej Michalak i Marcin Padewski. Wszystkim gratulujemy i zapewniamy, że żaden z laureatów nie zostanie bez nagrody. Z uwagi jednak na duże ich grono, zmuszeni jesteśmy podzielić upominki. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają sprzęt turystyczny ufundowany przez Unię Europejską za pośrednictwem Euroregionu „Tatry”, natomiast pozostałych dwóch miejsc – publikacje Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Wylosowano również pięć osób, które otrzymają nagrody dodatkowe. Są to: Vladimír Huk, Urszula Zielińska, Dobromila Šebestová, Janusz Bojarski, Przemysław Wróbel.
W drugim etapie Tatrzański Park Narodowy zanotował 24 150 odpowiedzi, których udzieliły 1072 osoby. Najmniej prawidłowych odpowiedzi zebrało pytanie nr 50: „Turysta idący granią główną Tatr ze Suchej Przełęczy na Beskid nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że depcze niezwykle interesujące skały, będące świadkiem tego, co działo się tu, zanim nastąpiła intruzja magmy granitoidowej”. Że skałami tymi są ksenolity metapelityczne, wiedziało 30,8 proc. odpowiadających. Najłatwiejsze okazało się pytanie nr 38, na które padło 96 proc. poprawnych odpowiedzi.
opr tlb
|