E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Dziennikarze PPWSZ
Zapraszamy do Kina Tatry! [recenzje filmowe!]
 dodano: 2 Maja 2010    (źródło: Redakcja - studenci PPWSZ)

Kto nie lubi kina amerykańskiego powienien się ucieszyć - w sercu Hollywood czasem powstają produkcje, które nijak się mają do masówki z Los Angeles. Oto recenzja kolejnego arcydzieła Woodego Allena.


„Co nas kręci, co nas podnieca”


W kinach furorę robi kolejny, świetny film Woodego Allena pt. „Co nas kręci, co nas podnieca”. Reżyser jak zwykle posłużył się szeregiem uczuciowych zawirowań, które zbudowały cały klimat.


Ekscentryczny, zrzędliwy i znudzony życiem Boris Yellnikoff (Larry David) dostaje od losu nietypową niespodziankę. Niespodziewanie wprowadza się do niego młodziutka Melody (Evan Rachel Wood), która staje się początkiem przewrotów w życiu nie tylko mężczyzny, ale także kilku innych osób. Dziewczyna swoją niezbyt wysoką inteligencją, ale dobrodusznością i ufnością jest całkowitym przeciwstawieństwem zgryźliwego Borisa. Świetna kreacja Larrego Davida w bardzo humorystyczny sposób przedstawia skomplikowaną historię podstarzałego geniusza.

Film to duża dawka humoru typowego dla Allena i seria ciętych ripost, głęboko zapadających w pamięć. Podążając za tokiem myślenia głównego bohatera, ciężko jest zrozumieć jego dalsze postępowania. Dużo humoru wprowadza matka Melody- idealna pani domu Marietta Celestine (Patricia Clarkson), która jako jedyna potrafi w równie złośliwy sposób rozmawiać z irytującym Borysem. Najbardziej zaskakujące jest zakończenie, którego przewidzieć nie sposób.


Dla wielbicieli Woodego Allena film będzie prawdziwą przyjemnością, jednak nie polecam go osobom preferującym łzawe romanse, bo takim niewątpliwie nie jest. Pokazuje zmienność ludzkiego życia, i niespodziewane sytuacje, które w jednej chwili mogą rzucić bohaterów na całkiem inny, często lepszy tor.Tekst: Monika Olszowska - PPWSZ«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2298

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022