E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Dziennikarze PPWSZ
Zapraszamy do Kina Tatry! [recenzje filmowe!]
 dodano: 19 Kwietnia 2010    (źródło: Redakcja - studenci PPWSZ)

Zapraszamy do nowotarskiego kina Tatry - bajka nie tylko dla dzieci p.t. "Jak wytresować smoka"


Był już fenomenalny Shrek, nie mniej ciekawy Madagaskar, oraz przezabawna Kung Fu Panda. Wydawałoby się, że wytwórnia DreamWorks wyczerpała już pomysły na dobry film animowany. No i rzeczywiście - tylko się wydawało…
 
Po bajkowych krainach, gorącej Afryce i nutce orientu, przenosimy się na położoną gdzieś na północy wyspę Berk. Mieści się tam osada Wikingów. Mają oni nie lada problem, bo zamiast pływać po morzach i rabować, muszą walczyć ze smokami, które regularnie napadają na ich osadę, paląc przy tym domy i kradnąc owce. Wśród mieszkańców wioski poznajemy głównego bohatera – Czkawkę, który jest synem wodza. Chłopiec różni się od innych mieszkańców – nie potrafi walczyć ze smokami. Pewnego razu postanawia udowodnić ojcu, że jest wikingiem z krwi i kości i decyduje się zabić smoka. Kiedy jednak staje z nim oko w oko, sprawy nabierają zupełnie innego obrotu…
 
W filmie poza głównym bohaterem występuje wiele innych, równie zabawnych postaci, podziwiać można malownicze scenerie, posłuchać prześmiesznych dialogów (Czkawka – Mateusz Damięcki, Astrid – Julia Kamińska), zobaczyć kilka komicznych scen. Nie zabrakło także elementów miłości i grozy, a sam film określić można jedną wielką przygodą o oryginalnej fabule, okraszonej niezwykłym dynamizmem i trzymającą w napięciu akcją.

„Jak wytresować smoka” nie tylko bawi, ale udziela kilku życiowych rad. To jeden z tych tytułów które bardzo chętnie obejrzałbym drugi raz, szczególnie w wersji trójwymiarowej. Na uwagę zasługują doskonała animacja i efekty specjalne. Film jest godny polecenia zarówno dzieciom jak i dorosłym. Wytwórnia DreamWorks znowu spisała się na medal!


Bartłomiej Dyrek - PPWSZ«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2585

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2023