E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zakopane
Radość w Zakopanem. Mąż pani Kasi: To jest wypłata za 18 lat pracy
 dodano: 1 Marca 2010    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2010/03/01)
Katarzyna Bachleda Curuś jest zawodniczką LKS Poroniec

Nie tylko Kasina Wielka ma powody do dumy i zadowolenia. Także Zakopane może świętować po sobotnich występach naszych sportowców na zimowych igrzyskach w Vancouver. Drużyna panczenistek niespodziewanie wywalczyła brązowy medal. W decydującym wyścigu Polki, wśród których była Katarzyna Bachleda Curuś z Zakopanego, nie dały szans Amerykankom.


Z historycznego sukcesu pani Katarzyny najbardziej cieszy się jej mąż Jakub Bachleda Curuś. Jak powiedział „Krakowskiej", sobotni wieczór spędził oglądając relację na żywo z Vancouver. To było ogromne przeżycie. - Tętno 200, brakło słów. Gardło boli. To niesamowite. Wierzyliśmy do samego końca, że dadzą radę - opowiada pan Jakub.

Jego żona jechała do Kanady z nastawieniem na to, by zaliczyć dobry występ. - Rozmawiałem z nią zaraz po wyścigu. Jest wniebowzięta - relacjonuje mąż naszej brązowej panczenistki.

- Zdobycie olimpijskiego medalu to jest dla Kasi wypłata za osiemnaście lat treningów.

Z sukcesu mieszkanki Zakopanego cieszą się także jej rodzice w Sanoku, skąd pochodzi. Ale nie tylko najbliższa rodzina tryskała wczoraj humorem. Także w klubach sportowych - obecnym LKS Poroniec i poprzednim AZS Zakopane - fetują osiągnięcie pani Katarzyny. - Jesteśmy szczęśliwi, cieszymy się z jej sukcesu - mówi Krzysztof Całka, prezes AZS Zakopane.

Jakub Bachleda Curuś zdradził nam, że wybiera się przywitać żonę na lotnisku Okęcie w Warszawie. W domu zaś czeka naszą brązową medalistkę rodzinna uroczystość.

Łukasz Bobek«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    3884

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022