E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Multimedia
Tatrzańskie Wici - Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich - koncert zespołu Pectus - relacja video!
 dodano: 14 Sierpnia 2009    (źródło: Redakcja)

8 i 9 sierpnia upłynął w Zakopanem pod hasłem Festiwalu Oscypka i Serów Wszelakich połączonego z Europejskimi Targami Produktu Regionalnego.


Najlepszy Oscypek roku 2009 wyprodukował baca Stanisław Rekowski ze Szlachtowej. Werdykt wydało jury i publiczność. Zwycięzca nie krył zadowolenia. Konkurs na najlepszy oscypek był głównym punktem sobotnio-niedzielnego festiwalu, jednak nie jedynym.

W niedzielę można było na przykład zobaczyć, jak wyrabia się oscypki, strzyże i wypasa się owce. Dla publiczności zorganizowano także konkurs dojenia owiec na czas. Wystąpiły liczne zespoły regionalne, między innymi kaszubski zespół dziecięcy Tuchlińskie Skrzaty, który uczył kaszubskiego alfabetu, łowicki zespół Masovia, czy norweski Verdal. Nie zabrakło też naszych, z Podhala, bo kapela Ryzykanci pokazała, na jakie ryzyko ją stać, a Krzesany tańczył aż iskry leciały :-). Obchody oscypkowo-pasterskie rozpoczęły się od parady bacowskiej, która przeszła ulicami miasta.

Na stoiskach swoje wyroby sprzedawali twórcy ludowi. Można było nabyć obrazki, rzeźby, stroje, naczynia, a także frywolitkową biżuterię.

Prawdziwe tłumy przybyły na Plac pod Gubałówkę wieczorem na koncert zespołu Pectus, który święci triumfy na polskich festiwalach muzycznych i listach przebojów. Jak się okazało, Zakopane jest bardzo bliskie sercom muzyków. Publiczność nagrodziła ich ogromnymi brawami.
 
Tekst: DoTi

Film: PK


«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    3351

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020