E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
Gliczarowska miss
 dodano: 5 Sierpnia 2009    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2009/08/05)
Ula Nowak (w środku), Ewa Bilan (z lewej) i Sylwia Dziubek (z prawej) (FOT. PIOTR MALINOWSKI)

18-letnia Urszula Nowak z Gliczarowa Dolnego została nową Miss Lata na Podhalu. Wybory najpiękniejszej dziewczyny wakacji miały miejsce w klubie Dragon w Czarnym Dunajcu i odbyły się już po raz piaty. O tytuł Miss Lata 2009 rywalizowało 10 finalistek wybranych podczas wcześniejszych eliminacji.


Kandydatki pojawiły się przed publicznością w trzech odsłonach – w sukienkach koktajlowych, odzieży sportowej i strojach kąpielowych. Reprezentowały tak różne miejscowości naszego regionu jak Zakopane, Ząb, Jabłonka, Stare Bystre, Poronin, Skawa, Czerwienne, Spytkowice i Gliczarów Dolny. Ostatecznie tytuł najpiękniejszej oraz nagrody rzeczowe, w tym m.in. tygodniowa wycieczka zagraniczna dla dwóch osób do Turcji, trafiły do dziewczyny z numerem 4 – do Uli Nowak z Gliczarowa Dolnego. Osiemnastolatka jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

Tytuł I wicemiss przyznano 24-letniej Ewie Bilan z Zakopanego, a II Wicemiss Lata 2009 została 16-letnia Sylwia Dziubek z Jabłonki.

Kandydatki, oprócz jury, oceniali również zgromadzeni w lokalu widzowie. Miss Publiczności została 24-letnia Agnieszka Maśnica ze Starego Bystrego. Imprezę uświetniły pokazy mody przygotowane przez Podhalańską Agencję Reklamowo-Artystyczną „Para”. Zaprezentowano m.in. kolekcje bielizny, dzianiny artystycznej Agnieszki Pietrzak z Jordanowa i awangardową twórczość Krzysztofa Potoczaka, Marioli Wróbel, Doroty Kudeli, Eryka Ulmana, Anety Chorążak, Katarzyny Tanasiewicz, Grzegorza Winiarskiego i Małgorzaty Prędyś – studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa. Na wybiegu pojawiło się 9 modelek, które wcześniej zdobywały już różne korony miss.

Piotr Malinowski«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    11345

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022